Giresun Haberleri

DSİ, İlimizde Büyük ve Başarılı Çalışmalar Yapıyor

0

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Devlet Su İşleri Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Milletvekili Aydın; “Görüşmemizde DSİ’nin ilimiz genelinde yürüttüğü çalışmaların istişare ve değerlendirmesini gerçekleştirdik. İlimizde gerçekleşen sel felaketi sonrasında yürütülen çalışmalarda, sahada aktif bir şekilde rol alarak bizlerin yanında olan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.

Devlet Su İşleri, bu çalışmalar doğrultusunda 111 iş makinesi ve 215 personeli ile Dereli ilçemiz başta olmak üzere afet bölgelerinde yaraları hızlı bir şekilde sarmaya yönelik adımlar atmıştır. Kurumlar arası koordinasyon ile birlikte el birliğiyle çalışan tüm kamu personellerimize bu vesileyle bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İş makineleri vasıtasıyla dere yataklarından bugüne kadar 1.130.000 m3 rüsubat malzeme çıkarmaya yönelik çalışma yürütülmüş ve yürütülmeye devam edilmektedir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda ilimiz genelinde çok sayıda yeni taşkın ve rüsubat kontrol işi programa alınmış ve ihale aşamasına getirilmiştir. Taşkın ve seller ile erozyon ve rüsubat zararlarını asgariye indirmek maksadıyla planlanan bu projeler ilimize önemli katkılar sağlayacaktır. Programdaki Taşkın ve Rüsubat Kontrol İşlerinin toplam yatırım bedeli 551 milyon ₺’ye çıkarılmış ve bu yıl için 32 milyon ₺ ödenek sağlanmıştır. Bugün itibariyle; yatırım programında yer alan ve yeni giren toplam 34 adet taşkın ve rüsubat kontrol projesinden; 10 adedinin inşaat çalışmaları devam etmekte olup, 2 adedi geçtiğimiz ay ihale edilerek çalışmalara geçtiğimiz hafta başlanmıştır. 19 adet iş için ihale tarihi alınmış, 4 adedinin ise ihale hazırlıkları devam etmektedir. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzü bu doğrultuda gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum. Sayın Genel Müdürümüze nazik misafirperverliği ve bilgilendirmeleri için teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum. Görüşmemizin ilimiz ve hemşerilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım