Giresun Haberleri

Eğribel Tüneli Tek Tüpten Ulaşıma Açıldı.

0

Yeni Şebinkarahisar Gazetesinin 30 yılı aşan sürede gündemde tuttuğu ve 2015 yılında yapımına başlanan Eğribel Tüneli, bugün tek tüpten ulaşıma açıldı. Yapımına 2015 yılında başlanan Eğribel Tünelinin bir tüpünün açılması bile bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı.

Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleriyle il merkezi arasındaki ulaşımın kritik noktasında olan Eğribel Geçidi İç Anadolu arasındaki ulaşımın sağlandığı güzergahta bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi’nde inşa edilen tünelin 5 bin 900 metre uzunluğundaki tüpü bugünden itibaren ulaşım sağlamaya başladı.

Tünelin Açılmasında Cemal Öztürk Etkisi

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün Ulaştırma Bakanı Karayolları Genel Müdürü ile yaptığı görüşmeler sonunda Eğribel Tünelinin iç aydınlatması da tamamlanan sağ tüpünden yarından itibaren kontrollü olarak gidiş ve geliş için araç trafiğine açılacağı bildirildi. Kış şartlarının ağır yaşandığı ve ulaşımın zaman zaman durduğu 2 bin 200 rakımlı Eğribel’de tünelin tek tüpünün açılması ile birlikte bu yolu kullananlarında korkulu rüyası sona ermiş olacak.

Bakan, Tek Tüpten Ulaşıma Olur Verdi

Milletvekili Cemal Öztürk’ün yöre insanının kış şartlarında daha fazla zorluk çekmemesi adına Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yaptığı sıkı temaslar sonucunda bakan tünelin sağ tüpündeki yol şeridinin dubalarla 2’ye bölünerek gidiş ve geliş olarak kullanılmasını kabul etti.

Resmi Açılış 2022’de

Eğribel Tünelinin diğer tüpünün yapım çalışmalarına 2022 yılı içerisinde tamamlanacağı belirtilirken, resmi açılış töreninin de inşaatın bitirildikten sonra yapılacağı ifade edildi.

Kaynak: Yeni Şebinkarahisar Gazetesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım