Giresun Haberleri

Elektrik Fatura ve Fiyatlarına Yeni Düzenleme Geldi

0

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan elektrikte mesken ile tarımsal sulama abone grubu kullanıcıları için K.D.V. %18’den %8’e çekildiği, mesken alçak gerilim abone grubu kullanıcıları için alt kademe günlük tüketim sınırının 7 kwh’ den  8 kwh ‘ e ( 30 günlük okuma da 210 kwh ‘ten 240 kwh ‘e ) çıkarıldığı müjdesini verdi.

tatlı açıklamasında “Ticarethane statüsündeki alçak gerilim elektrik aboneleri için tüketim kademesi sınıflandırması yapılmış olup günlük tüketim sınırı 30 kW’a,  ( 30 günlük okuma da toplam 900 kW’a )  kadar tüketimindeki ilk dilime,  perakende satış alçak gerilim ticarethane tarifesine göre %29,24 indirim uygulanacak. Düzenleme ile vatandaşlarımızın elektrik tüketimine göre faturalarda net yüzde 8 ile yüzde 14 oranında bir indirim sağlanacak.

Ayrıca, mesken olarak kullanılan müstakil binalar, apartmanlar ve apartmanlar içindeki bağımsız bölümler, konut kooperatifleri ve konut siteleri ile bu yerlerin ayrı sayaç ile ölçümleri yapılan kalorifer, asansör, hidrofor, merdiven otomatiği, kapıcı dairesi ve benzeri ortak kullanım yerleri, İbadethanelerin genel aydınlatma yönetmeliği kapsamında yer almayan tüketimleri ve müştemilatı niteliğindeki lojman ve benzeri yerleri, AFAD tarafından kurulan geçici barınma merkezleri, iktisadi işletmeleri hariç olmak üzere dernek ve vakıf merkezleri ile bunların şubeleri, cemevleri, köylerde içme suyu temini ve dağıtımı amaçlı kullanılan tesisler mesken abone grubu kapsamına alınmıştır.

Cumhurbaşkanımız liderliğinde, AK Parti daima milletinin yanındadır ve olmaya devam edecektir. Milletimize hayırlı olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım