Giresun Haberleri

Esnafımız Ailesinin Geçimini Sağlayamaz Hale Gelmiştir

0

Giresun Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Çeltik esnafın pandemiden çok büyük bir oranda etkilendiğini belirterek esnafın mağduriyetinin giderilmesi için yetkilileri göreve davet etti.

Çeltik açıklamasında “Pandemi sürecinden en derin etkilenen kesim maalesef şoför esnaflarımız olmuştur. Başta öğrenci servisleri, ticari taksi, köy ve ilçelerimize çalışan minibüsçüler ile şehir içinde toplu taşıma yapan D plakalı dolmuşçularımız pandeminin sebep olduğu işsizlik nedeni ile ailelerinin geçimini sağlayamaz hale gelmişlerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, valimiz ve belediye başkanımızdan esnafımızın acil talep ve beklentileri şunlardır; Esnaf Kredi Kefalet Kooperatiflerinden çekilmiş olunan kredilerin haricinde esnaflarımıza faizsiz 100 Bin liraya kadar 1 yıl ötelemeli destek sağlanmalıdır. Esnaflarımıza %40 indirimli mazot ve akaryakıt desteği sağlanması, trafik sigortası ve kaskoların fiyatları ile ilgili indirim uygulanması, esnafımızın kamu bankalarından çektiği kredilerin faiz uygulanmadan 1 yıl ötelenmelidir. Birçok konuda bugüne kadar esnafımıza desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve hükümetimizden esnaflarımız çok acil müjdeler beklemektedir. Aksi takdirde can çekişen esnafımızın iflası söz konusudur.

Esnaflarımızla her zaman iç içe olan sorun ve sıkıntılarını yakinen bilen ve her zaman desteğini esirgemeyeceğini bildiğimiz Giresun Belediye Başkanı Sayın Aytekin Şenlikoğlu’ndan da ilimiz içeresinde toplu taşıma hizmeti yapan esnaflarımıza yönelik 1 yıl işgaliye ücreti alınmamasını istiyoruz. Ülkemizde diğer belediyelerin uygulamaya koyduğu gibi servis, taksi, minibüs ve dolmuşçu esnaflarımıza mazot ve akaryakıt desteği yapılması ile esnafımızın içinde bulunduğu durumun ve mağduriyetin giderilmesine bir nebze de olsa vesile olacağı düşüncesindeyiz.

Hepimizin, tüm esnaflarımızın ve ülkemizin pandemi sürecini en kısa zamanda atlatmasını güzel ve sağlıklı günlerin biran evvel geri gelmesini diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım