Giresun Haberleri

Eynesil’de Ölüm Kavşağı!

0

Giresun’un Eynesil ilçesinde öyle bir kavşak var ki, özellikle yaz aylarında haftada iki, üç ölümlü veya yaralanmalı kaza meydana geliyor.

Giresun Eynesil ilçesinin Trabzon istikametinde bulunan giriş-çıkış kavşağı adeta kazaya davetiye çıkartıyor. İlçenin ikinci önemli giriş-çıkış kavşağı olan bu noktada özellikle yaz aylarında haftada iki veya üç kaza meydan geliyor. Altınlı Mahallesi sahil kesiminde bulunan bu kavşakta trafik işaretlemeleri yetersiz görülüyor.

Araçlar kavşağa yaklaşırken, kavşağa dair trafik işaretlemeleri yetersiz. Asfalt yolda araçları yavaşlatacak sarı yer işaretlemeleri sayı ve mesafe olarak yetersiz. Ana yola giriş ve çıkışlarda hiç bir şekilde cep yapılmamış. Araçları daha geride uyaracak sarı trafik lamba işareti de yok!

Bu kavşakta daha çok Giresun yönünden gelip, Trabzon yönüne giderken kaza meydana geliyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi uzun yoldan gelenlerin yoğunluğu ve dikkatlerinin dağılması ile kazaların fazla meydana geldiği gözlemleniyor. Dolayısı ile bu noktaya dikkat çekici ve uyarıcı düzenlemeler de gerekli görülüyor.

Bu yolda kaza yapanların çoğu Giresun veya Eynesilli değil. Trabzon, Rize, Erzurum, Artvin gibi illerde yaşayan vatandaşların kazaya maruz kaldığı görülüyor. Dolayısı ile bu sorun Eynesil’in değil, Türkiye’nin sorunu!

Vatandaşlar, mal ve can kayıplarının önüne geçebilmek için Ulaştırma Bakanlığı’nın, İçişleri Bakanlığı’nın, Karayolları Genel Müdürlüğü ve yetkilerin konuya hassasiyet göstermelerini istiyor.

Haber: Ali Şükrü KARA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım