Giresun Haberleri

Fatma Zehra’ya Umut Olalım

0

Giresun Göreleli SMA hastası Fatma Zehra için Giresun’da ‘Yardım Gecesi’ düzenlenecek. Giresun Organ Bankası Derneği’nin organize edeceği ‘Yardım Gecesi’ 5 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 19.00’da Giresun Merkez Teyyaredüzü Mahallesi 150. Sokak’taki Palmiye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Giresun Organ Bankası Derneği Başkanı Fırat Akyol; “Yaklaşık 10 aydır yardım kampanyası devam eden Fatma Zehra evladımıza destek olmak için bu ‘Yardım Gecesi’ni düzenlemeye karar verdik. Çünkü geçen 10 aylık süreçte ihtiyaç duyulan tedavi ücretinin sadece %26’lık bölümü toplanabildi. Bundan dolayı Fatma Zehra evladımız çok vakit kaybediyor ve yardım kampanyasının hızlandırılmasına ihtiyacı var.

Gündeme yeni gelen SMA hastalarına destek olmak için Türkiye’deki tüm faturalara 1 TL ücret eklenmesini ben de destekliyorum. Bu çocuklarımızın vakit kaybetmeden tedaviye erkenden gidebilmesi için tüm Türkiye’deki elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet vs. faturalara 1 TL’lik SMA hastalarına destek için ücret eklenmesi ve bu sayede SMA hastaları için oluşturulacak fonda birikecek parayla istenen yüksek tedavi ücretinin toplanmasına büyük bir hız katacak ve çocuklarımızı göz göre göre kaybetmemiş olacağız.

Biz de bu düşünceyle yola çıktık ve bu ‘Yardım Gecesi’ni organize etmeye karar verdik. Bu organizasyonumuzun davetiyesi 50 TL’dir. ‘Yardım Gecesi’nde yerel sanatçılar sahne alacak. Ayrıca çeşitli hediyelerin dağıtılacağı çekilişler yapılacak ve şiirler okunacak. Bu geceye özel telefon bağlantıları da olacak.

Eğer sağlık durumu elverirse Fatma Zehra evladımız ile anne Canan Eken ve baba Tufan Eken de ‘Yardım Gecesi’ne katılacak. ‘Sen yoksan 1 kişi eksiğiz’ diyoruz. SMA hastası Fatma Zehra evladımıza yardım için düzenleyeceğimiz bu gecemize tüm Giresunluları bekliyoruz.” dedi.

Fatma Zehra bebek için tahsis edilen IBAN numaraları ise şu şekilde.

Banka: Ziraat Bankası Hesap Sahibi: Tufan Eken IBAN TL: TR87 0001 0024 5866 0795 0450 10
IBAN Euro: TR33 0001 0024 5866 0795 0450 12 IBAN USD: TR: 60 0001 0024 5866 0795 0450 11

IBAN’a para yardımı gönderirken açıklama kısmına ‘FATMAYA UMUT’ yazınız. Instagram canlı yayınında Fatma Zehra bebeğe yardım etmek için https://www.instagram.com/sma_fatma adresine girip yardım edebilirsiniz.

Haber: Hakan Uğurlu – www.kerasushaber.net

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım