Giresun Haberleri

Fiskobirlik’in Güçlü Olması, Giresun’un Güçlü Olması Demektir

0

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer ve İl Başkan Yardımcısı Cumhur Karaaslan ile birlikte FİSKOBİRLİK’i ziyaret etti. Ziyarette Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

Ziyarette FİSKOBİRLİK çalışmaları hakkında bilgi alan Öztürk; “FİSKOBİRLİK Giresun’un Marka değeridir. FİSKOBİRLİK’in güçlü olması demek fındık üreticilerimizin güçlü olması, dolayısıyla Giresun’un güçlü olması demektir. Bu sebeple FİSKOBİRLİK’in çalışmalarını önemsiyor, yakından takip ediyor ve daha başarılı olması için elimizden gelen her desteği veriyoruz” dedi.

FİSKOBİRLİK’in her geçen gün, üretim kapasitesini, ürün sayısını, pazarlama ağını, ihraç edilen ülke sayısını ve personel sayısının arttığını görmenin tüm Giresunlularla birlikte kendisini de mutlu ettiğini belirten Öztürk, “FİSKOBİRLİK, Fındığın Başkenti Giresun’un stratejik bir kurumudur.  Üreticilerimizi koruyan ve destekleyen, bunun yanında ülkemize katma değer sağlayan FİSKOBİRLİK’in elde ettiği başarıları takdir etmekle birlikte, beklentimiz ve hedeflerimiz çok daha büyüktür” dedi.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile gerçekleştirdiği toplantıda, yürütülen faaliyetler ve gelecek planlamaları hakkında istişarelerde bulunan Öztürk, EFİT’de (Entegre Fındık İşleme Tesisleri) incelemelerde bulundu.  Öztürk; “FİSKOBİRLİK ve Entegre Tesisleri Giresun’da kurulmuş ve ilelebet Giresunlularla birlikte, fındık bölgesinde ki tüm üreticilerimize hizmet etmeye devam edecektir” dedi.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ise üretim ve pazarlama faaliyetlerine ilişkin gerçekleştirdiği brifingde şunları kaydetti; “FİSKOBİRLİK Entegre Tesislerimizde, 2012 yılında 111 olan istihdam sayımız, 2020 yılında 480 kişiye çıkarılmıştır. Son 5 yılda yaklaşık, 45 milyon TL yatırım yapılarak, ürünlerimiz tüm Türkiye pazarında yerini almış, Dünya da ise 16 ülkeye mamul madde olarak ihracatı gerçekleşmektedir. Türkiye genelinde 81 ilde 51 bayi ve 10 ulusal markette hizmet vermekteyiz.  2012 yılı ciromuz 16 milyon TL, 2019 yılı ciromuz 300 milyon TL; 2020 yılı ciro hedefimiz 500 milyon TL’dir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım