Giresun Haberleri

Geleceğe Nefes Kampanyasına Büyük Destek

0

Alucra’da, Tarım ve Orman Bakanlığının başlatmış olduğu ‘Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes’ kampanyası kapsamında Alucra Konaklı Köyüne 5 bin fidan dikildi.

Bilindiği üzere; 7 Kasım 2019 tarihinde resmi gazetede yayınlanan 2019/24 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 11 Kasım günü ‘’Milli Ağaçlandırma Günü’’ olarak kutlanmaktadır.

Alucra Orman İşletme Şefliğimizin öncülüğünde ve koordinasyonunda belirlenen ve dikime hazırlanan Konaklı Köyündeki alanda İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, Belediye Başkanı Suat Aybar, Kurum Amirleri ve öğrencilerimizin katılımıyla “Geleceğe Nefes” diyerek fidan dikimi gerçekleştirildi.

Alucra Orman İşletme Şefi Yaşar Aktaş; “Pandemi nedeniyle katılımı sınırlı tutmaya çalıştık. Katılımcılarımızla ilk etapta 300 adet fidan “Milli Ağaçlandırma Günü” nedeniyle toprakla buluşturuldu. Profesyonel ekiplerimizle bu alanda toplam 5 bin adet fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Orman İşletme Şefliğimizde talepte bulunan vatandaşlarımıza verilmek üzere fidan dağıtımı da yapmaktayız. 2020 yılında Alucra ilçemize yaklaşık 150 bin fidan dikimi yapılacak. İlçemizdeki orman varlığının artırılması ile ağaç ve orman sevgisini aşılanması suretiyle geleceğe nefes olmaya devam ediyoruz.” dedi.

Alucrahaber.com / Kadir Bekiroğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım