Giresun Haberleri

Gençlik Merkezi, Bulancak Gençliğinin Hizmetinde

0

Bulancak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Pandemi sürecinde kısıtlı sportif faaliyetler yürüten İlçe Müdürlüğü  Temmuz’da kısıtlamaların kaldırılmasıyla beraber birçok branşta sportif faaliyetlere devam edecek. Hali hazırda güreş, karate, tekvando, atletizm ve futbol branşlarında devam  eden çalışmalara bir çok genç katılım sağlıyor. Ayrıca açılışı yapılan ancak pandemi süreciyle aktif faaliyet gösteremeyen Bulancak Gençlik Merkezinde kurslar, ücretsiz kamplar yapılmaya başlandı. İlk kafile olarak (kızlar) Bursa Karacaali’ye bir haftalık deniz kampına gençler uğurlandı. Yine Gençlik Merkezlerinde Dene Yap Atölyeleri kuruluyor. Bu atölyelere 4.5 ve 8,9. sınıflar başvuru yapabiliyor.

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Giresun’da

Yazılım Teknolojileri, Siber Güvenlik, Enerji Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Yapay Zekâ, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Tasarım ve Üretim, Elektronik ve Programlama Nesnelerin İnterneti, İleri Robotik, Robotik ve Kodlama ve Mobil Uygulama alanlarında eğitim ve uygulamaların yapıldığı Deneyap Teknoloji Atölyeleri Giresun’da açılıyor.

Ekim 2021 tarihlerinde eğitimler Giresun’da yapılacaktır. Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınavla öğrenci almaktadır.

Kimler Başvurabilir?

Özellikle 8. ve 9. Sınıflarda Eğitim gören gençler ile 4. ve 5.Sınıflarda Eğitim gören gençler,  başvuru yapabilirler. Sınav ve Eğitimler Ücretsizdir.

Başvurular: https://www.deneyapturkiye.org Web sitesi üzerinden 4 Temmuz 2021 kadar yapılmalıdır.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı işbirliğinde yürütülmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım