Giresun Haberleri

Giresun Çiçeklerle Rengârenk Olacak

0

Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, baharın gelmesiyle birlikte şehrin değişik bölgelerine çiçek dikim çalışmaları başlattı.

Belediye yetkilileri, yapacakları çalışmayla birlikte şehrin daha estetik bir görünüme kavuşacağını ifade ederek, “Şehrimizde halkımızın gözlerine ve ruhlarına hitap edecek modern bir görüntü kazandırmak amacıyla ekiplerimiz ile birlikte çiçek dikimi ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyoruz. İlk etapta 200 bin adet çiçek dikmeyi hedefliyoruz. Bu çiçeklerin arasında kadife, karanfil, pervane, vapur dumanı, bodrum papatyası, begonya gibi türler bulunmaktadır. Orta refüjlerimiz, kavşaklarımız ve meydanlarımız şehrin vitrinleri ve görünen yüzleridir. Bizde şehrimizin ihtiyacı olan bütün refüjlerde kavşaklarda, meydanlarda bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda bazı kavşaklarımıza dekoratif süslemeler de gerçekleştiriyoruz. Daha güzel bir Giresun için çalışmalarımız devam edecek” dediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım