Giresun Haberleri

Giresun FİSKOBİRLİK Olağan Genel Kurulu Yapıldı

0

Giresun Fındık Tarım Satış Kooperatifinin 2020/2021 – 2021/2022 iş yıllarını kapsayan Olağan Genel Kurulu, FİSKOBİRLİK Entegre Fındık İşleme Tesisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Genel Kurula FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ve FİSKOBİRLİK Genel Müdür Vekili Turgay Çakmak da katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Genel Kurulun Divan Kurulu Başkanlığına, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda Giresun Fındık Tarım Satış Kooperatifi Birlik Delegesi Murat Kumaş oybirliği ile seçildi. Kumaş başkanlığında devam eden Genel Kurulda, 2021/2022 İş Yılı Olağan Genel Kurul Gündeminin okunmasının ve maddelerin karara bağlanmasının ardından, Kooperatif Yönetim Kurulu ve Birlik Delege seçimleri gerçekleştirildi.

Ortak üreticilerin yoğun ilgi gösterdiği ve oldukça demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimde, tek liste aday oldu. Listede yer alan Fuat Yurt, Metin Bay, Şahin Özdem ve Hüseyin Öztürk Kooperatif Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilirken, Murat Kumaş, Fuat Yurt, İbrahim Usta ve Metin Bay ise Birlik Delegesi olarak seçildi.

Genel Kurulun ardından bir açıklama yapan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi ve Giresun Fındık Tarım Satış Kooperatifi Birlik Delegesi Murat Kumaş, Genel Kurula katılan tüm üreticilere teşekkür etti. Kumaş açıklamasında; ‘’ Genel Kurulumuz tüm ortak üreticilerimize ve Kooperatifimize hayırlı olsun. İnşallah bu dönemde daha güzel çalışmalara imza atacağız. Ayrıca Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Lütfi Bayraktar’ın Genel Kurulumuza katılması da bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımızın önderliğinde yapmış olduğumuz yeni yatırımlar ve projelerimizle birlikte Birliğimizi ve Kooperatifimizi daha ileri götürmek için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Son olarak Genel Kurulumuza iştirak eden saygıdeğer ortaklarımıza ve konuklarımıza çok teşekkür ediyorum.’’ Şeklinde konuştu.

Giresun Fındık Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Yurt ise, Genel Kurulun ve gerçekleştirilen seçimin hayırlı olmasını temenni etti. Yurt açıklamasında; ‘’Öncelikle Genel Kurulumuza katılarak bizleri onurlandıran FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Lütfi Bayraktar ve tüm ortak üreticilerimize teşekkür ediyorum. Katılımın ve ilginin yoğun olması bizleri fazlasıyla mutlu etti. İnşallah ortak üreticilerimizle birlikte Birliğimizi ve Kooperatifimizi daha güzel yerlere taşıyacağız. Bu vesileyle Kooperatifimizde bugüne kadar görev yapmış ve yeni görev alan yöneticilerimize ve tüm emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum’’ açıklamasında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım