Giresun Haberleri

Giresun Üniversitesi Doluluk Oranı %98,71 oldu

0

Giresun Üniversitesi Basın Yayın Koordinatörlüğünün yaptığı açıklamada 2022-2023 Öğretim yılı için ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonuçlarına göre, üniversitenin tüm programlarına (7037) öğrenci kayıt hakkı kazandığı belirtildi.

Açıklamada ”Ön lisans programlarına yerleşerek, kayıt hakkı elde eden öğrencilerimizin sayısı (4713), Lisans programlarına yerleşerek, kayıt hakkı elde eden öğrencilerimizin sayısı ise (2324) Üniversitemizin ön lisans programlarındaki kontenjan doluluk oranı %100 olarak gerçekleşti. Lisans programlarımızdaki kontenjan doluluk oranı ise % 96,21 oldu. Üniversitemiz genelinde boş kalan kontenjan sayısı sadece (78). Bu (78) öğrenci kontenjanı; Fen Bilgisi Öğretmenliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinde boş kaldı. Genel itibariyle Üniversitemizin kontenjan doluluk oranı %98,71 oldu.

Bu yerleştirmelerin ardından, boş kalan kontenjanlar için ÖSYM tarafından tekrar başvuru alınarak, ikinci yerleştirme yapılacağı ve ek yerleştirme sonucunda eksik kalan az sayıda kontenjanın da dolacağı tahmin edilmektedir” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım