Giresun Haberleri

Giresun Valiliğine Enver Ünlü Atandı

0

Yeni valiler kararnamesine göre Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları mülkiye başmüfettişliğine atanırken yerine de Iğdır Valisi Enver Ünlü atandı. Son kararnamede ilginç atamalar da yapıldı; Giresun’da görev yapmış birçok vali merkez görevi sayılan mülkiye başmüfettişliklerine atandı.

Giresun’da valilik yapmış Denizli Valisi Hasan Karahan ve Mardin Valisi Mustafa Yaman mülkiye başmüfettişi olurken aslen Giresunlu olan İzmir Valisi Erol Ayyıldız da Eskişehir Valiliğine atandı. Görele’de kaymakamlık yapmış olan Adıyaman Valisi Aykut Pekmez de mülkiye başmüfettişliğine atandı. İlk görev yeri Güce olan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı da Muğla Valiliğine atandı.

Enver Ünlü Kimdir?

Enver Ünlü, 20 Şubat 1971 yılında Çorum ili Bayat İlçesinde doğdu. İlkokulu memleketinde, Liseyi Ankara Atatürk Öğretmen Lisesinde, Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okudu. 1992 yılında mezun olduktan sonra 1993 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanan Sayın Enver ÜNLÜ, 3 yıllık Kaymakam adaylığı boyunca Tokat Reşadiye ve Çankırı Yapraklı’da Kaymakam Vekilliği yaptı. 8 ay boyunca İngiltere’de Mesleki ve Yabancı Dil Eğitimi amacıyla bulundu.

Adaylık sürecini başarıyla tamamlayan Enver Ünlü sırasıyla Samsun Asarcık, Malatya Pütürge, Hatay Yayladağı, Diyarbakır Ergani, Kayseri Develi, İstanbul Avcılar Bursa Osmangazi Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra 2017 yılında ilk defa Iğdır Valisi olmuştu.

Cumhurbaşkanlığı’nın 9.06.2020 tarihli Valiler Kararnamesi ile Giresun Valiliğine atanan, Vali Enver Ünlü evli ve 3 çocuk babasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım