Giresun Haberleri

Giresunlular Alaiye Şehitlerini Andılar

0

Balkan Savaşlarının önemli mihenk taşı olan Çatalca Alaiye’de yapılan çarpışmalarda şehit düşenleri 110. yılında torunları mezarları başında andı. Çatalca Belediyesi ve Çatalca Kaymakamlığı ortaklaşa yaptıkları programa Giresun Federasyonu ve Giresun dernekleri katılım sağladı.

Sabah otobüslerle Çatalca’ya intikal eden Giresunluları Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, Belediye Başkanı Mesut Üner, belediye başkan yardımcıları, meclis üyesi Ahmet Rasim Yücel ve Çatalca Karadenizliler Derneği Başkanı Abdullah Arslan ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Çatalca Belediyesinin önünde toplanan grup şehitliğin bulunduğu Çanakca Mahallesi merkezine kadar araçla ulaştı. Oradan şehitliğe ulaşmak için 4 kilometre yürüyüş yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün önemini binaen Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, Belediye Başkanı Mesut Üner, Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş birer konuşma yaptılar.  Giresunlu Şair Yazar Süleyman Usta, şehitler için yazdığı şiiri okudu. Ardından şehitlerin ruhları için Fatiha okundu, dualar edildi. Sunumu İBB Meclis üyesi Ahmet Rasim Yücel yaptığı ziyarette son olarak yapılacak olan Şehitlik Anıtının yeri ziyaret edildi.

Giresunlular kırmızı çizgileri olan Topal Osman Ağanın gazi olduğu yerin ziyaret edilmesinden büyük memnuniyet duydular. Giresun Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve temsilcilerini anma programına davet eden Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş ve Belediye Başkanı Mesut Üner’e teşekkür ettiler. Seneye inşallah daha büyük organizasyonla katılım sağlayacaklarını dile getirdiler.

Haber: Aydın Kömürcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım