Giresun Haberleri

Giresunsporlu Futbolcular Üniversite Öğrencileriyle Söyleşti

0

Geçtiğimiz yıl 44 yıllık süper lig özlemini bitirerek şampiyon olan Giresunspor, Giresun Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu. Giresun Üniversitesi Kariyer Yönlendirme ve Bilgilendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAYBİMER) tarafından düzenlenen “Kampüste Kariyer” temalı söyleşiye Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, oyunculardan Onurcan Piri, Erol Can Akdağ, İbrahima Balde, Joseph William Champness ile birlikte kulübün sportif direktörü Fatih Kavlak katıldılar.

Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Uğur Kahraman’ın yaptığı söyleşide söz alan Teknik Direktör Hakan Keleş, 44 yıl sonra kazanılan şampiyonluğun taraftarlar dâhil herkesin emeği ve alınteri ile gerçekleştiğini söyledi.

Futbolun bir hatalar oyunu olduğunun altını çizen Hakan Keleş, “Hata yapmamak üzerine bir hedef koyamazsınız, en az hata ile hedefinize ulaşmaya çabalarsınız. Bu bir takım oyunudur. Takım ruhunu, uyumunu, istikrarını yakaladığınız anda başarılı sonuçlar da kendiliğinden gelmeye başlar. Biz olağanüstü, hayal ötesi bir şey başarmaya çalışmıyoruz. İşimizi en iyi şekilde yapmaya, en iyi sonucu almaya uğraşıyoruz. Kulübün mali imkânları çerçevesinde yapılabilecek en iyi şeyi yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Söyleşide çok sayıda öğrenciden gelen soruları da cevaplayan Teknik Direktör Hakan Keleş, tüm Giresunluları kendi takımlarına sahip çıkmaya çağırdı. “Süper ligde şehrinizin kendi takımı dururken, başka takımlara destek vermeye devam etmek doğru gelmiyor” diyen Teknik Direktör Keleş, her hatadan bir ders çıkardıklarını, sezon başında koydukları hedeften sapmamak için çok çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Sohbet havasında geçen söyleşi de misafir futbolcular da söz alarak süper ligde başarılı bir sezon geçireceklerine dair söz verdiler.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can ve beraberinde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güven Özdem,  Prof. Dr. Hüseyin Peker ile Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Eltuğral’ın da iştirak ettiği sohbette söz alan Rektör, Teknik Direktör Hakan Keleş nezdinde tüm kulübü başarılarından dolayı tebrik ederek, “Üniversite olarak her daim şehrimiz için bir marka olan Giresunspor’un yanındayız” dedi.

Giresun Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Giresunspor yönetiminde görev alan Doç. Dr. Kürşad Han Dönmez de söyleşi de söz alarak, Giresun Üniversitesi olarak en başta taraftar desteği olmak üzere kulübümüze her türlü desteği vereceklerini dile getirerek, başarılarından dolayı futbolcuları ve teknik direktör Hakan Keleş’i tebrik etti.

Kura çekilişi ile belirlenen üç öğrenciye tüm futbolcular ve teknik heyet tarafından imzalanan forma hediye edildi.

Sohbet daha sonra Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can’ın Teknik Direktör Hakan Keleş’e günün anısına plaket vermesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım