Giresun Haberleri

Görele’de Karantina Olan Yerleşim Yeri Yok

0

Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, ilçede son zamanlarda artan dedikodulara yaptığı bir açıklama ile cevap verdi. Ermiş yaptığı açıklamada; “Son günlerde halk arasında yayılan gerçek bilgileri yansıtmayan covid-19 virüs salgınına ilişkin olarak; ilçemizde toplam 1’i covid-19 PCR pozitif, 6’sı PCR negatif olup akciğer tomografisi covid-19 uyumlu olmak üzere toplam 7 aktif takip edilen vakamız vardır. Vakalar, biri hariç diğerleri ileri yaş ve kronik hastalıkları bulunan kişiler olup 5 vakanın il dışı seyahat öyküsü mevcuttur. Vakaların 5 tanesi Giresun Devlet Hastanesinde tedavi altında, durumu ağır olan 1 vaka Nisan ayından itibaren yoğun bakımda bulunmakta, diğerlerinin durumu iyi-orta düzeydedir. Bu vakaların, çoğunluğu aile bireylerinden oluşan toplamda 13 yakın temaslısı mevcut olup bu kişilerin biri hariç herhangi bir şikâyetleri olmayıp evde izolasyon altındadır. Yakın temaslılardan şikâyeti olan bir kişi tetkik edilmek üzere Vakfıkebir Devlet hastanesinde gözlem altında tutulmaktadır. Vakaların ve yakın temaslıların birbirleriyle bağlantısı olmayıp kümelenme de bulunmadığından herhangi bir karantina uygulamasına karar verilmemiştir.

Diğer taraftan malumunuz olduğu üzere 1 Haziran tarihinden itibaren seyahat kısıtlaması kalktığından, il dışından gelen vatandaşlarımız hukuki olarak 14 günlük izolasyona tabi değillerdir. Ancak bu durumda dahi İl dışından gelen hemşerilerimizin gönüllü olarak kendilerine 14 gün izolasyon uygulamaları, önem arz etmektedir. Siz değerli vatandaşlarımızdan ricamız maske, hijyen, sosyal mesafe kurallarına azami derecede dikkat etmenizdir” dedi.

Haber: Kamil Yılmaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım