Giresun Haberleri

Güce Vefa Sosyal Destek Grubu Alkışı Hak Etti

0

Yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” gece gündüz çalışmalarına devam ediyor.

Korona virüsle mücadelede örnek çalışmalar sergileyen Güce Kaymakamlığı Vefa Destek grubu 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanların yanı sıra engellilerimiz, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve tüm dar gelirli ailelerimizin tüm vatandaşlarımızın yardımına koştu.

11 Mart tarihinde hayatımıza giren Korona virüs salgınına karşı canla başla çalışan kurumların başında Güce İlçe Kaymakamlığı geliyor. Koronaya karşı mücadele veren Güce Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu işin doğrusu kocaman bir alkışı hak ediyor.

Güce Kaymakamı Ahmet Raşit Orhan, ilçede salgın riskinin en alt düzeyde tutulması noktasında gereken tüm tedbirleri alarak büyük oranda yapılan çalışmaların amacına ulaştığını söyledi.

Bugüne kadar ilçe merkezi ve köyler olmak üzere Kaymakamlığımıza talepte bulunan tüm ailelere destek ulaştırıldığını belirten Orhan, “Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi için Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, ilk günden itibaren önemli çalışmalara imza attı. Bu çalışmalarımız salgın süresince de devam edecek. Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamındaki sokağa çıkma yasağı süresince mahalle mahalle, köy köy hane ziyareti yapan ve vatandaşların talebini yerine getiren Vefa Sosyal Destek Grubunda görev yapan mesai arkadaşlarıma, belediye başkanlığımıza, sağlık ekiplerimize, kolluk personelimize, köy ve mahalle muhtarlarımıza ve diğer görevlilere teşekkür ediyorum” dedi.

Güceli vatandaşlar, Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Güce Kaymakamı Ahmet Raşit Orhan, Güce Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Serkan Orhan ve Kaymakamlık Vefa Sosyal Destek Grubunda görev alan personellerin günde kaç saat uyuduklarını, evlerine ne ölçüde gidebildiklerini, hiç durmadan çalan telefonlara cevap verebilmek için nasıl çaba gösterdiklerini hep birlikte gördük. İlçede yapılan hizmetler vesilesi ile başta Kaymakam Ahmet Raşit Orhan’a, Yazı İşleri Müdürü Serkan Orhan olmak üzere Vefa Sosyal Destek grubunda görev alan herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım