Giresun Haberleri

Güney İlçelerimizde Depreme Dikkat!

0

Deva Partisi İl Başkanı Özgür Okusal deprem haftası münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamada ülkemizin içinde bulunduğu deprem riskini hatırlatarak Alucra, Şebinkarahisar ve Çamoluk ilçelerimizin yapı stokunun vakit geçirilmeden incelenmesini istedi.

Okusal açıklamasında “1-7 Mart Deprem Haftası olarak değerlendirilmektedir. Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Belediyelerimizin Afet Arama Kurtarma Ekipleri ile Gönüllü Afet Çalışanlarının Deprem Haftasını kutlarız.

İlimizin Kuzey Anadolu Fay hattına yakın ilçeleri bulunmaktadır.  İlimizin güney ilçelerinde 1939 Erzincan depreminde birçok can kayıpları yaşanmıştır. Aynı acı olayların yaşanmaması için yüksek riskli deprem bölgesinde yer alan Alucra, Şebinkarahisar ve Çamoluk ilçelerimizin yapı stokunun depreme dayanıklı olup olmadığının gözden geçilmesinin çok önemli olduğunu düşünmekteyiz. Vatandaşlarımızın afet eğitimlerinin arttırılmasının ve deprem bilincinin toplumsal olarak artması dileğiyle afet çalışanlarının deprem haftasını kutlarız” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım