Giresun Haberleri

Gurbetteki Giresunluların Temsilci Olmak İstiyorum

0

Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği (AKGD) Başkanı İşadamı Savaş Şahin, 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Giresunluların yoğun olarak yaşadığı İstanbul 3. Bölgeden Ak Parti listelerinden aday olmak için müracaatta bulundu.

AKGD Başkanı Savaş Şahin, çok uzun yıllardır Amerika Türk toplumunun içinde olduğunu belirterek, “Birçok sivil toplum kuruluşunda başkanlık ve yöneticilik yaptım. Yurtdışındaki Türklerin sorunlarını ve taleplerini iyi biliyorum. Bu bağlamda, sahip olduğum bu bilgi, birikim ve tecrübelerimle ülkeme ve milletime daha iyi hizmet edebilmek ve Türkiye’ye yurtdışındaki Türklerin arasında bir köprü olabilmek için kurulduğu günden bu yana gönül verdiğim ve hizmet ettiğim Ak Parti’den milletvekili olmak ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bu kutlu yolda gururla yürümek istiyorum. Bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

GİRİB Toplantısında Konuştu

Ankara’da, Giresunlu İş adamları ve Bürokratları Derneğinin organize ettiği organizasyonda konuşan Savaş Şahin, “Değerli dostlarım, yıllardır Amerika’da başta kıymetli Giresunlu hemşerilerim olmak üzere, Türk toplumunun hemen her derdine çare olmak, Amerika’da birlik beraberliğimizi hâkim kılmak, yeni kuşaklara Türk kültürünü ve güzel Türkçemizi öğretmek ve Amerika’da Türk diasporasını oluşturmak için birçok sivil toplum derneğinde yöneticilik ve başkanlık yaptım. Amerika Karadeniz Giresunlular Dernek başkanlığının yanında son iki yılda her zaman destekçisi olduğum Giresunspor’umuzun da yönetim kurulunda bulundum. Bu bilgi ve birikimimle ülkeme daha fazla hizmet adına AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurumu yaptım. Bu kutlu yolculukta siz değerli dostlarımın desteğini bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım