Giresun Haberleri

Güre Mahallesine Verilen Sözler Neden Tutulmuyor?

0

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş beraberindeki heyetle Güre Mahallesi Muhtarı Ali Atalay’ı ziyaret etti. Belediye Meclis Üyeleri, Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, İl ve Merkez İlçe Kadın ve İlçe Gençlik Kolları Başkanlarının da katıldığı ziyarette mahallenin sorunları masaya yatırıldı.

Bektaş, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından mahalleye iki katlı kültür ve bilgi evi yapımı için söz verildiğini hatırlatarak, gelinen noktada her alanda verilen sözlerin havada kaldığına dikkat çekti. Güre mahallesinin sosyal bir alana ihtiyacı olduğunu vurgulayan CHP’li Bektaş, “ Güre Mahallemizde vatandaşlarımızın sosyalleşeceği, gazete veya kitap okuyabileceği, mahalle dışından gelen ziyaretçilerle veya mahalle sakinleriyle yapılacak toplantıların gerçekleştirilebileceği bir sosyal alan ihtiyacı olduğunu tespit ettik.

Burada örneğin sağlık personelinin, örneğin emniyet personelinin halkı bilgilendirme toplantısı yapabileceği uygun kapalı bir alana ihtiyaç duyulmaktadır. Heyetimizin ziyaretini dahi Muhtarlık binasının dar oluşu nedeniyle bir sitenin toplantı salonunda gerçekleştirmek durumunda kalıyoruz.

Mahalle sakinlerimizden daha önce Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından burada iki katlı bir kültür-bilgi evi yapılacağı sözünün verildiğini ancak projenin daha sonra tek katlı bir yapıya dönüştürüldüğünü, bugüne kadar somut bir adımın ise atılmadığını öğreniyoruz.

Yetkililere soruyoruz, seçim öncesi ve devamında verilen sözler neden tutulmuyor?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım