Giresun Haberleri

Hakan Keleş Giresunsporla Yolları Ayırdı

0

Üst üste gelen mağlubiyetlerle düşme potasının en altına inen Giresunspor’un Teknik Direktörü Hakan Keleş yaptığı açıklama ile takım ile yollarını ayırdı. Sosyal medya yoluyla yaptığı açıklamada üzülerek takımdan ayrıldığını söyleyen Keleş herkesten helallik istedi.

Keleş açıklamasında “Büyük bir özveri ile Giresunspor’u süper lige çıkaran ve iki sezondur süper ligde takımın hocalığını yapan Keleş yaptığı açıklamada “Yaklaşık 3 sene önce imza attığım günden bu yana başarılı olmak için ekibimle beraber çok çalıştık, çok emek verdik. Bu zaman içerisinde, elimizdeki kısıtlı imkânlara rağmen hep birlikte çok anlamlı bir şampiyonluk yaşadık; Giresun’un ve Giresunspor’un 44 yıllık özlemini bitirdik. Rekorlar kırdık, büyük başarılara imza attık ve bunlarla gurur duyduk. Elbette üzüldüğümüz zamanlar da oldu ama elimizdeki imkânlarla, çok sıkıntı çekmemize rağmen hiçbir bahaneye sığınmadık: oyuncularıma beraber elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Geldiğimiz bu noktada, İstanbulspor maçının ardından taraftarlarımızı üzmemek adına Giresunspor’dan ayrılma kararını aldım ve bu kararımı Giresunspor Başkanı Nahid Yamak, futbol şube sorumlusu Ferhat Karademir ve genel menajer Serkan Ünver’e bildirdim.

Kalbimi bıraktığım bu şehirde ve bu kulüpte birlikte çalışma fırsatı bulduğum her oyuncuma, ailem gibi gördüğüm kulüp çalışanlarına, başkanlarıma, yöneticilerime, şehrin mülki amirlerine, bürokratlarına, büyük Giresunspor taraftarlarına ve bu süreçte bana güvenip destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Yolunuz hep açık olsun, sevgiyle kalın, gönlüm sizlerle. Varsa hakkım helal olsun” dedi.

Giresunspor Başkanı Nahid Yamak ise kulüp sitesinden yaptığı açıklamada “Giresunspor’umuzun 02/05/2023 Salı günü planlanan antrenmanı öncesinde takımın başında olması beklenen Teknik Direktörümüz Hakan Keleş, yardımcıları vasıtasıyla antrenmana katılmayacağını ve istifa ettiğini kulübümüze iletmiştir. Sonrasında kendisinin istifa etmiş olduğuna ilişkin haberler sosyal medya ve haber sitelerinde yer almıştır. Yaşanan bu süreç sonrasında kendisi ile yollarımızın ayrılması konusunda kulüp avukatlarımız ile teknik direktör Hakan Keleş arasında gerekli görüşmeler başlatılmıştır. Kendisine kulübümüze verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Giresun yazılı basınında ve sosyal medyada istifa hakkında olumlu olumsuz bir takımlar görüşler serdedilirken takımı son haftalarda kimin çalıştıracağı konusunda birçok isim anılmaya başlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım