Giresun Haberleri

Hangi Projeyi Yapmak İstediniz de Devlet Engel Oldu?

0

Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, CHP İl Başkanı Fikri Bilge’nin iddialarına karşı “Hangi projeleri yapmak istediniz de devlet size engel oldu” diye sordu.

Tatlı açıklamasında “Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu göreve geldiği 1 yıllık süre içerisinde bir yandan şehrin çehresini değiştirecek çok önemli projelere imza atarken, diğer yandan sırf kamuoyuna biz de bir şeyler söylemiş olalım gayretine girmiş CHP il teşkilatının suni gündem oluşturma çabasını hayretle karşılıyorum ve altı doldurulmamış iddialara sadece “pes” diyorum.

Laf Olsun Torba Dolsun Kabilinden İddialar.

Bir yıllık süre içerinde AK PARTİ Belediyesi ne yaptı sorusuna öncelikle “CHP Belediyesi 10 yıl boyunca ne yaptı”? Sorusunu sormak lazım. CHP Belediyesinin 10 yılda yaptığının belki de 10 katını yapan sn. Aytekin Şenlikoğlu 1 yılda şehrin her yönden çehresini değiştirecek birçok çalışmaya imza attı.

10 yıl boyunca 250 milyon borçla enkaz altında bıraktığınız Giresun Belediyesini 1 yıllık süre içerisinde gerek personel yapısı, gerekse mali borç yükü açısından kontrol altına aldı. 90 milyon TL piyasaya olan borçların ödemesini yaparken 41 milyon TL çek ödemesi, 33 milyon TL de yatırım yaptı.

Daha düne kadar esnafa borcunu ödeyemeyen ve tüm güvenini kaybetmiş personelinin dahi ödemesini yapabilmek için gayrı menkul satışları yapan bir belediyeyi, 1 yıl gibi kısa süre içerisinde herkesin güvendiği, personelin ödemesini gününde yapan bir belediye haline getirdi.

CHP İl Başkanının yapmış olduğu açıklamalara tek tek cevap verme ihtiyacı duymuyorum.  Biz laf değil icraat üretiyor bu tarz polemiklere projelerimizle cevap veriyoruz. Çünkü Biz “az laf çok icraat” anlayışıyla hareket ediyoruz.

Ancak ben de, şehrimizle ilgili gerek trafik konusu gerek aydınlatma gerekse eski çöp alanı,  kale aydınlatma ve diğer projeler için  “10 yıl boyunca devletin hangi kurumu size engel oldu da bunları yapmadınız?” diye de sormak isterim.

  • Şehrin göbeğine balık pazarı açtınız(!) birileri size engel oldu mu?
  • Şehir içi trafiğinin çözülmesi için çok büyük çalışmalarınız vardı da 10 yıllık süre mi yetmedi?
  • Veya siz sahil aydınlatma yapmak istediniz de size yapamazsınız diye engel olan mı oldu?

Kaldı ki Giresun AK Parti Belediyesi sahil aydınlatma projesini Karayolları ile değil tamamen kendi imkânları ile meydan aydınlatma da dâhil yaklaşık 7 milyon TL gibi bir bedelle, Bulancak şehir içi giriş projesini kamulaştırma dâhil yine yaklaşık 5 milyon TL ye yaptı.

Şimdi soruyorum?

  • 250 milyon TL borç yaparken 10 yıl boyunca kaç TL lik bir yatırımınız oldu da bunu Giresun halkı bilmiyor?
  • Yoksa yediğiniz içtiğiniz, har vurup harman savurduğunuz şeylerden yatırım yapmaya fırsatınız mı olmadı?

Bize Osman Ağa’nın yıktığı başkalaşma kilisesi anıtını sembolize eden sözde saat kulesini yıktığımızı söylüyorsunuz. Orada Anıtlar Yüksek Kurulunun net bir mahkeme kararı vardı. Ayrıca buradan yine söylüyoruz şehrimizin şanlı tarihine ve Osman Ağamızın verdiği mücadeleye asla yakışmayan o kulenin oradan kaldırılmasından hiç üzgün değiliz.

Osman Ağaya bu kadar ikiyüzlü yaklaşmak da ancak CHP belediyesine yakışır zaten. Biz Osman Ağa anıtını yıkmadık. Biz Osman Ağa anıtını hak ettiği gerçek yerine herkesçe bilinen Osman Ağa Meydanına taşıdık. Bundan da son derece mutluyuz. Şehir içi trafiği ile ilgili Bulancak durağı projesini eleştiriyorsunuz. Şöyle olması lazım, böyle olması lazım diyorsunuz. Ne kadar sabırsız olduğunuzu biliyoruz. Doğrusu bizi izlemeniz de hoşumuza gitmiyor da değil. Bir yıl içinde yaptığımız Bulancak Durağı projesine ilaveten trafikle ilgili Bat- Çık projemizi ve hatta Çevre Yolu Projemizi de yapacağız inşallah. Bunlar için önümüzde en az 4 yıl gibi bir süre var. Giresun Belediyesi ve onun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu  “ne vaat etmişse onu yapar, zaten yapmayacak olduğunu da vaat etmez”. Şeffaf bir yönetim anlayışı ile tüm kamuoyu ile her şeyi paylaşır ve halkına gerçeği samimi bir şekilde anlatır. Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Ayrıca belki Ak Parti Belediyesinin bir yıl içinde bu kadar önemli çalışmaları nasıl başarabildiğinden tedirgin olabilirsiniz. “Bizim 10 yılda yapmadığımızı Ak Parti Belediyesi kat be kat bu kadar kısa sürede nasıl yapabildiğinden endişe duyarak, kim bilir daha ne projeler yapacaklar diye de korkmuş olabilirsiniz. Bunu gayet iyi anlarız. Ancak bizden bu kadar korkmanıza gerek yok AK Parti Belediyemizi izlemeye devam edin” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım