Giresun Haberleri

Hemşerimiz Avukat Necip Kibar, Rahmet-i Rahman’a Kavuştu

0

İslami mücadelenin emektarlarından Özgür-Der yönetim kurulu üyesi Avukat Necip Kibar, Rahmet-i Rahman’a kavuştu. Aslen Giresunlu olan Avukat Necip Kibar, Giresun STK’ları içinde de mücadele etmiş onların da haklı takdirini kazanmış biriydi.

Kibarın vefatı ile ilgili olarak Giresun Federasyonu eski başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “28 Şubat döneminin yiğit avukatı, camiamızın emektarı, dava ve aksiyon adamı, birçok platformda birlikte çalıştığımız, kıymetli hemşerimiz, değerli ağabeyim Av. Necip Kibar Hakkın rahmetine kavuştu. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” dedi.

Arkadaşı ve meslektaşı Avukat Yaşar Parlak da “Başta başörtüsü zulmü olmak üzere 28 Şubat ve 15 Temmuz darbelerine ve dünyanın her yerinde Müslümanlara yapılan zulümlere karşı verdiği mücadele ile geçen ömrünü bu gün tamamlayıp Rahmet-i Rahman’a kavuşan kıymetli dost, dava adamı Av. Necip Kibar ağabeye Allah’tan rahmet diliyorum. Başta Kibar ailesi olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum. Mekânın cennet makamın âli olsun Necip Kibar abi, yerini doldurmak gerçekten çok zor olacak” dedi.

Necip Kibar, uzun süredir yakalandığı corona hastalığı nedeniyle İstanbul’da tedavi görüyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım