Giresun Haberleri

Her Şey Daha İyi Bir Giresun İçin

0

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, vatandaşlarla bir araya gelmek ve sorunları yerinde incelemek adına mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Tüm mesaisini ve enerjisini Giresun için harcayan Başkan Şenlikoğlu, Ankara temaslarının ardından şehrimize müjdelerle dönmüş, hemen ardından Giresun’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u Belediyemizde ağırlayıp şehrimiz için kendisinden çeşitli konularda destek sözü almıştı.

Başkan Şenlikoğlu, bu hareketli ve verimli günlerin hemen ardından hız kesmeyerek, bir gün sonra da Gedikkaya Mahallesi, Nihatbey Caddesi Işık Sitesi sakinlerinin düzenlediği programa katıldı.

Gittiği her mahallede olduğu gibi burada da sevgi ve coşkuyla karşılanan Başkan Şenlikoğlu; “Halkla iç içe olmak en büyük zenginliğimiz. Yolumuz nereden geçerse geçsin, tüm hemşerilerimize sevgiyle dokunmak için yürüyoruz.” dedi.

Şenlikoğlu; “Vatandaşlarımız için daha yaşanılabilir bir şehir için var gücümüzle çalışmalarımıza gece gündüz devam ediyoruz. Bütün çabamız tüm mahallelerimizdeki eksikleri tespit edip her mahallemize hizmet sunabilmek. Bu kapsamda merkez ve kırsal mahallelerde, kimi zaman evlerine misafir olduğum kimi zaman kahvelerde bir araya geldiğim hemşerilerimizin istek ve taleplerini dinleyerek çözümler üretmeye çalışıyor, dertlerine, sıkıntılarına ve mutluluklarına ortak oluyoruz. Bir taraftan ziyaretlerimizde projelerimizi ve hizmetlerimizi değerli halkımıza anlatırken, diğer taraftan yeni projelerimiz konusunda her kesimden vatandaşlarımızın görüşlerine başvuruyoruz. Her birinin görüşü bizim için çok değerli. Çünkü biz çok büyük bir aileyiz. Gücümüzün ve çalışma azmimizin en büyük nedeni hemşerilerimizle daima bir arada olmak.” ifadelerine yer verdi.

Buluşmada Nihatbey Caddesi’ne yapılan yatırımları tek tek anlatan Başkan Şenlikoğlu, 3000 metre uzunluğundaki bu caddenin alt ve üst yapı çalışmalarında sona geldiklerini belirterek, aydınlatma çalışmasını da yapıp Nihatbey’i şehrimizin en prestijli caddelerinden biri yapacaklarını vurguladı.  Şenlikoğlu; “Göreve geldiğimiz günden bu yana halkımızla iç içe, gönül gönüle hizmet verme çabasındayız. Elimizden geldiğince ve Ankara’nın da desteğini alarak Giresun’u hak ettiği yere getirmek için çalışıyoruz. Merkez veya kenar mahalle ayrımı yapmadan her yere hizmet götürüyoruz. Bizde mesai gece saat 1’de 2’de sona eriyor. 28 mahallemiz için gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz. Sadece şehrimize son 10 yılda dökülen asfaltı biz bir buçuk yıl içerisinde serdik. Bulancak Durağı, Kale Aydınlatma ve Düzenleme, Sahil Aydınlatma, alt ve üst yapı ile daha birçoklarını bu çok kısa süre içerisinde yaptık. Karşı bölgede çöp alanları üzerinde çok harika projelerimiz var. Burayı Karadeniz’in bir numarası, insanların gezip görmek istediği,  herkesin gıptayla bakacağı bir yer haline dönüştürmeyi hedefliyoruz. ” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinleri ise Başkan Şenlikoğlu’na site içerisindeki bir takıp sorunlarını anlattı ve sitelerine bizzat gelip kendilerini dinlediği için Başkan Aytekin Şenlikoğlu’na teşekkür ederek, “Başkanımızın mahallemize ve şehrimize yaptığı hizmetlerden son derece memnunuz. Görev süresi daha iki yıl olmadan Giresun’un çehresi değişmeye başladı. Mahallemize birçok kez ziyarete geldi. Sürekli halkın içerisinde.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım