Giresun Haberleri

İslam Düşmanı Siyonist İsrail’i Lanetliyoruz!

0

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, İsrail polisinin işgal altındaki Mescid-i Aksa’daki Kıble Mescidi’nde yatsı namazı kılan cemaate karşı ses bombaları ve plastik mermilerle saldırıp yüzlerce Filistinliyi yaralaması üzerine bir basın açıklaması yaptı.

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut imzasıyla yayınlanan bildiride “İsrail polisi ve fanatik Yahudiler, Ramazan ayı boyunca Mescidi Aksa’da camiden çıkan Müslümanlara şiddet uygulayıp, saldırmışlardır. Şiddette sınır tanımayan Terör devleti, plastik mermi ve ses bombaları kullanarak 7 Mayıs 2021 tarihinde Kıble mescidi içine girerek ibadet eden çok sayıda Müslümanı yaralamış ve kan akıtmıştır.

Mescid-i Aksa da yapılanlar asla kabul edilemez. Bu bir insanlık suçudur. Yapılan vahşeti şiddetle kınıyoruz. İnsanlıktan nasibi olmayan haydut devlet İsrail’i bir kez daha lanetliyoruz. Mübarek Ramazan ayında ibadet eden Filistinli kardeşlerimize bu zulmü yapanlar, insanlığın ayakları altında kalacaklardır.

Yaralanan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan şifa diliyoruz. Öldürme, yaralama, işkence ve her türlü tecavüze rağmen inançlarından, Filistin’den ve Mescid-i Aksa’dan asla taviz vermeyen kahraman ve şerefli Filistinli kardeşlerimizi Türkiyeli Müslümanlar olarak selamlıyoruz. Filistinliler yalnız değildir. Türkiye Filistin’i, Filistinlileri ve Mescid-i Aksa’yı asla yardımsız bırakmayacaktır. Filistin bizim manevi vatanımızdır. Kalbimiz kıyamete kadar Mescidi Aksamız için atmaya devam edecektir.

BM kararlarını tanımayan, dünya devletlerinin çağrılarına kulak tıkayan Siyonist İsrail’in, İslam düşmanlığı ve Filistin’deki zulmü elbet bir gün son bulacaktır. Şimdi bizlere düşen görev, ilk kıblemizi işgale karşı savunmak ve kardeşlik şuuruyla Filistinli Müslümanların yanında yer almak olacaktır.

İsrail zulmünü görmeyen kör vicdanlara rağmen, mazlum Filistinli kardeşlerimizin ısrarlı direnişi ve İslam dünyasının birlik beraberliği ile başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulacağına inancımız tamdır.

Dört tarafı Müslüman ülkelerle çevrili İsrail’in varlığı da güvenliği de kendisi dışındaki ülkelerin yardımına bağlıdır. İnsanlığa utanç dolu bir tarih bırakan İsrail, zulmünün ilelebet payidar olmayacağını er geç öğrenecektir.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı üye kuruluşlarıyla birlikte, İsrail’in zulmüne, insan hakları tecavüzlerine, Filistin’i işgaline ve Mescid-i Aksa’yı ele geçirme planlarına karşı milletimizle birlikte daima karşı duracağımızı, tüm imkânlarımızla Filistinli kardeşlerimizi ve direnişlerini destekleyip yanında olduğumuzu, terör devleti Siyonist İsrail’i lanetlediğimizi kamuoyuna saygıyla arz ederiz” denildi. ​

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım