Giresun Haberleri

İstanbul Sözleşmesinden Çıkış, Milletimizin Ortak Beklentisidir

0

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, Sayın Numan Kurtulmuş’un “İstanbul Sözleşmesinden Çıkış” açıklamasına 06.07.2020 tarihinde yayınladığı basın bildirisi ile destek verdi.

Akbulut açıklamasında “Kadınlara yönelik şiddet ve ev içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadeleye ilişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi (İstanbul sözleşmesi) ve bu sözleşmeye dayalı “6284 sayılı kanun” uygulamalarında görülen olumsuzluklar ve haddi aşan LGBT aktivitesi, kamuoyunda tepkiler oluşturmuştur.

Avrupa Birliği müktesebatı çerçevesinde dahil olduğumuz İstanbul Sözleşmesinin 6 yıllık uygulaması neticesinde, aile yapımız güçlenmediği gibi aile cinayetleri de kamuoyunun gündeminden düşmemiştir. Bu sözleşmeyi kendisine kalkan yapan LGBT lobisi, aile ve çocuklarımızı tehdit eder güce ulaşmıştır.

Kısa adı ile “İstanbul Sözleşmesi” olarak ilan edilen bu metin, “Avrupa Konseyi Sözleşmesi”; “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarını”, “BM Kadınlara Yönelik Her Türlü Ayrımcılığın Ortadan Kaldırılması Komitesi İçtihatlarını ve En İyi Ülke Uygulamalarını” içinde barındırmaktadır. Bu haliyle özünde, seküler, din dışı batı medeniyeti değerlerini taşıyan bu sözleşme, İslam toplumları için yıkıcı bir etki oluşturmaktadır.

İstanbul Sözleşmesi, 6. maddesinde “toplumsal cinsiyet” bakış açısını, olmazsa olmaz olarak dayatması, LGBT başta olmak üzere zararlı marjinal gurupların propaganda gücünü arttırmış ve bunların toplum içine sızmasına zemin hazırlamıştır.

Bu haliyle İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanunun tartışmalı gelmiş ve de toplumsal desteğini kaybetmiştir. Bizim toplumumuzu da uygun değildir.

Bu düzenlemenin, uygulama verileri incelendiğinde, İstanbul Sözleşmesinin, toplumda yeni bir çatışma hattı meydana getirdiği, çok sayıda mağdur kitle oluşturduğu, aile kurumunu çökertip, kırılgan bir yapıya kavuşturduğu, LGBT başta olmak üzere marjinaliteye kanun gücü kazandırarak, toplumun değer yapısını aşındırdığı, devletin anayasal kurumlarını yıprattığı, toplumsal dengemizi bozarak, birlik ve beraberliğimizi zayıflattığı görülmüştür.

Bu Sözleşme Toplumsal Desteğini Kaybetmiştir

Bu haliyle İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanunun tartışmalı hale gelmiş ve de toplumsal desteğini kaybetmiştir.

Aile kurumumuz ve eşler arası ilişkilerde problemler ortaya çıkarmıştır. Baba, anne, evlat gibi değerlerimiz, kadın – erkek eşitliği adı ile başlatılan moda bir akıma farkına varmadan feda edilmektedir.

Toplumun ahlak değerleri, namus, ahlak, gelenek vb. kavramlar, hedef gösterilirken,  “cinsi yönelim hakkı” gibi seküler kavramlar üzerine inşa edilen kanunlarla aile üyelerine müeyyideler uygulanmıştır.

Artık aile bağlarımız çok daha güçsüzdür. Eşler arası şiddet daha da artmıştır. İstanbul Sözleşmesi “kanunun güç verdiği eş ile kanun karşısında zayıf bırakılan eş arası şiddet” sarmalı oluşturmuştur.

Evlenmek, aile kurmak bir ibadettir. Ailesiz yeni bir toplum modeli oluşmaya başlamıştır. Bu sözleşmeyi kendisine kalkan yapan LGBT lobisi, aile ve çocuklarımızı tehdit eder güce ulaşmıştır. Sanki normalmiş gibi gözler ve kulaklar alıştırılmaktadır.

Ailesiz toplum, insanlık için bir felakettir. İslam toplumu, aile üzerine kurulmuştur. Kanunlarımız kültür ve değer kodlarımıza uygun olarak yapılmalıdır. Çağın gerektirdiği ve ailedeki değişimleri ifade etmekte kullanılacak kavramlar “aile şuralarında” toplum yapımıza uygun olarak, mutabakatla belirlenmelidir.

Uluslararası antlaşmalar üzerinden, batı toplum sosyolojisi içinde üretilen metinler, ülkemizde yapılan yasal düzenlemelerle norm haline getirilmesi toplumsal çatışmalara davetiye çıkarmaktadır.

Aile Kurumu İçin, Nitelikli ve Güncel Çalışmaların Üretilmelidir

İstanbul sözleşmesi üzerinden ülke gündemine gelen aile kurumumuz için, nitelikli ve güncel çalışmaların üretilmesine ihtiyaç vardır. Şiddet ve geçimsizlik toplumun ortak düşmanıdır. Kanun gücünden önce sosyal gücümüzle aile yapımızı güçlendirecek tedbirler geliştirilmelidir.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı üye kuruluşlarıyla birlikte, aile değerlerimizin korunup, geliştirilmesi için ilgili tüm kurum, kuruluş ve uzmanlarımızı koordinasyon içinde çalışmaya davet ettiğimizi,

Lanetlenmiş fiilleriyle, toplumu ifsat eden, kanunların arkasına gizlenerek, çağımızda hiç olmadığı kadar görünürlük kazanan, azgın LGBT aktivitelerinin biran önce yasaklanması gerektiğini,

İstanbul Milletvekili, Sayın Numan Kurtulmuş Beyin “Nasıl usulünü yerine getirerek bu sözleşme imzalanmışsa, aynı şekilde usulü yerine getirilerek bu sözleşmeden çıkılır.” sözlerini desteklediğimizi ve İstanbul Sözleşmesinden çıkılması gerekliliğini kamuoyuna saygıyla arz ederiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım