Giresun Haberleri

İtfaiye Müdürlüğü Full Çalışıyor

0

Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü İtfaiye Haftası nedeniyle dokuz aylık faaliyet raporunu açıkladı. İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Ocak ve Eylül ayları içinde 192 yangın olayına müdahale etti.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu döneminde kazandırılan son teknoloji araç gereçlerle çok daha donanımlı hale gelen İtfaiye Müdürlüğü müdahalelerin yanı sıra yangın güvenliği eğitim ve denetimlerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

2020’nin ilk dokuz aylık döneminde müdahale edilen olaylar şu şekilde: Yangınlar 99, zararsız yangınlar 93, vatandaşa yardım ve kurtarma 153, su çekme 110, iş yeri raporu 292, eğitim, tatbikat ve denetleme 30, hayvan kurtarma 224, içme suyu 5652 ton, yol sulaması 3800 ton, pankart asma 32, merdivenli araçla çalışma 270, baca biriminin denetim sayısı 35, üç aylık plaj sezonundaki kurtarma 53 kişi, su altı arama kurtarma ekibi 3 boğulma vakası, 2 intihar vakasına müdahale, 50 eğitim dalışı ve sel felaketinde Harşıt Vadisi’nde 32 günlük arama çalışması.

İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, vatandaşlarımızın yangın konusunda daha bilinçli ve duyarlı olmaları için çalışmalar gerçekleştirdiği belirtilerek: “Çalışmalarımızı ve eğitimlerimizi titizlikle sürdüreceğiz” denildi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım