Giresun Haberleri

İyi Parti’den Sürgün Öğretmene Destek Ziyareti

0

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu ve il teşkilatı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Giresun ziyareti esnasında çiçek verdiği için başka bir okula sürülen öğretmen Mustafa Dizdar’ı ziyaret etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Giresun ziyareti esnasında çiçek veren öğretmen Mustafa Dizdar hakkında ‘siyasi faaliyete katıldığı’ gerekçesiyle soruşturma başlatılmış, öğretmen Dizdar bulunduğu okuldan başka bir okula sürgün edilmişti. Öğretmen Mustafa Dizdar’ı unutmayan İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu ve il yönetimi, atandığı yeni okulunda ziyaret etti.

“Öğretmenimize Verilen Cezayı Kınıyoruz”

Başkan Eroğlu, “Bulancak mitinginde Meral hanıma çiçek verdiği için Piraziz’den Güce ilçesine sürgün edilen öğretmenimiz Mustafa Dizdar’ı ziyaret ettik. Sayın genel başkanımıza sırf çiçek verdiği için maaşı kesilen ve başka bir okula sürülen öğretmenimizi asla yalnız bırakmayacağız. Eğer öğretmenimiz AKP’den birine çiçek verseydi yine aynı suçlamalarda bulunulacak, maaşı kesilip sürülecek miydi? Verilen ceza zaten kanunlara aykırı iken evine ekmek götürmek için çalışan şerefli bir öğretmenimizin maaşının kesilmesi ne denli doğru bir ceza ya da davranıştır? Bunu halkımızın inisiyatifine bırakıyorum. Biz parti olarak kimsenin görüşüne bakmayız. Öğretmenimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bu tür kanunsuzlukların her zaman karşısında olacağız” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım