Giresun Haberleri

Karaahmet, Önceliğimiz Süper Lig’de Kalıcı Olmak

0

Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 44 yıl sonra gelen şampiyonluğun kolay kazanılmadığına vurgu yapan Başkan Hakan Karaahmet bu başarının gelebilmesi için çok çalıştıklarını söyledi.

Giresunspor Başkanı Hakan KaraahmetYeni sezonda da iyi işler yapmak istediklerini belirten Başkan Karaahmet açıklamasının devamında şunları kaydetti; yeni süreçte tüm kesimlerin herhangi bir ayrım olmadan sadece Giresunspor üzerinde buluşması gerektiğin belirten Karaahmet, “Herkes dargınlığını küskünlüğünü bir tarafa bırakmalı. Artık Giresunspor diye bir şampiyon var, Giresun şehrini taşıyan bir lokomotif var. Kentin artık bu şampiyonlukla yeni bir sinerjiye ihtiyacı var. Ben sadece Giresunspor’u bir spor kulübü olarak düşünmedim. Her sosyal faaliyetin, her sorunun içinde olmalı Giresunspor. Bu şehrin takımı olmak böyle, şehrin her şeyinde olmak lazım.” diye konuştu.

“Yeni Sezon İle İlgili Planlamalara Başladık”

Yeni sezon planlaması ile ilgili yönetim kuruluyla bu akşam bir araya geleceklerini belirten Karaahmet, “Her şey doğru şekilde yapılmaya devam edecek. İnşallah Giresunspor, Süper Lig’de de iyi konuşulan bir takım olacak. Herkes şu konuda rahat olsun, Giresunspor Kulübü’nü korumak önemli. Sadece takımla ilgili kararlar almak değil kulübü korumak önemli. Geldiğimizde yaşadığımız faciayı gördük, kimsenin bu kulübü zarar vermemesi için elimizden geleni yapacağız.  Bu kulüplerin yaşaması lazım. Eski borçları ödeyerek, yeniyi de yapılandırarak bu işi yapmaya çalışıyoruz. Yeni borçlar ve büyük borçlar yapmamak için elimizden geleni yapacağız kimse bizden maceralar beklemesin. Kendimizi bilen, ne yaptığımız bilen bir yapı oluşturacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Yeni Tesis İçin Talepte Bulunduk”

Başkan Karaahmet, kulübe yeni tesis kazandırmak içi taleplerinin olduğunu aktararak, hızla Giresunspor’a, Süper Lig’e yakışır bir tesis kazandırılması gerektiğinin altını çizdi.

“Hakan Hocamızla Devam Edeceğiz”

“Teknik kadro konusunda hakan hocamızla devam kararımızı almıştık, çok fazla teknik direktör değiştiren bir düşüncede değilim. Taraftarımız da zaman zaman Hakan hocamızı eleştirdi bu normal, beni de eleştiren oldu. Bazı taraftarlarımızdan Eren Tozlu böyleydi, şu böyleydi diyenler oldu, onlar şimdi pişman oluyorlar. Çok aceleci olmamak lazım. Bu sezon TFF 1. Lig’de 25 milyon liralık bir takım kurduk. “Rakiplerinin hepsi üç kat maliyetli, bırakın onları 10 takım Giresunspor’dan daha fazla maliyetli. Giresunspor 80 milyon lira ile şampiyon olsaydı Süper Lig’de hiç bir şeyi kalmazdı. Onu da, bunu da alalım deseydik, Süper Lig’e çıksak dahi o tabloyu kaldıramazdı bu kulüp. Maalesef bizden önce denenen şey bu olmuş. Ayakları yere basmayan hedefler koymak hep zarar vermiş. Bizim takımda en iyiler arasında Erol Can Akdağ ve Sergen Piçinciol’a bakarsanız kaça oynadığını bilirseniz, işin para olmadığını anlarsınız. Bu iş sadece para meselesi değil, burası çok değerli aslında. Giresunspor Kulübü’nün şu anda geçen yıldan gelen borcundan 22 milyon lirasını ödedik, 25 milyon liralık takım kurduk, 10 milyon lira da prim verdik. Bunun gerçekten kıymeti çok değerli. Doğru yaparsanız bu böyle olur.”

Olağanüstü Genel Kurul kararı

Olağanüstü Genel Kurul kararı alacaklarını dile getiren Karaahmet, “Yönetim kurulu toplantısı sonrası kongre konusunda konuşacağız, borçlanma limitleri konusuna çalışma yapacağız, her isteyen temlik koyamayacak, ne yönetim kurulu ne Başkan. Borç veriyoruz alabildiğimiz kısmını alabiliyoruz, kalanı sezon sonunda bağışlayacağız. Ben para verdim, ben paramı geri istiyorum. Kardeşim bunu sen yaptın? Bu yanlışı sen yaptın. O zaman sen Giresunspor’un parasını harcıyorsun. Olmaz harcama kardeşim. Bunların hepsi tüzükte olacak. Bundan sonra ben para verdim paramı istiyorum yok artık. İki tane sonucun, var ya kahraman olursun, ya önüne bakıp çıkarsın. Eğer geldiyseniz karar verdiyseniz bu.” diye konuştu.

 “Önceliğimiz Süper Lig’de kalmak”

Süper Lig’in daha acımasız bir arena olduğunu belirten Karaahmet, doğru kararlar vererek hareket etmenin önemini vurgulayarak şunları kaydetti: “Süper Lig daha acımasız bir arena, ama ben Giresun şehrinin Süper Lig’de bir süre kalmasını istiyorum. Ne kadar uzun süre, onu anlayacağız ama Giresunspor Süper Lig’de kalmalı. Bunu 44 yıl önce yaptığında birçok takım yoktu. Bu takımın geninde var, bunu yapabilir. Ben Giresunspor’un iyi şeyler yapacağını düşünüyorum.”

“Kulüp Tarafından Açıklanmayan Hiçbir Transfere İtibar Etmeyin”

Son zamanlarda medya da yer alan bir takım transfer konularına ilişkin açıklamada bulunan Karaahmet, “kulüp tarafından açıklanmayan hiç bir transfere itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Çünkü transfer algısı denen şey var, bunlara kanmayım. Giresunspor’un belli bir yaş sınırı, yaş ortalaması kriteri, belli kriterleri var. Giresunspor kriterini değiştirmiyor. İsmi geçenlerle ilgili biz duyurana kadar hiç bir şey gerçek değildir. Böyle kamuoyunda algı isimleri atanlara çok fazla itibar etmeyin.” şeklinde konuştu.

“Güzel Bir Kupa Töreni Gerçekleştirmek İstiyoruz”

Karaahmet, stadyumda güzel bir kupa töreni yapmak istediklerini söyleyerek, “Giresunspor’a yakışır bir biçimde kutlama yapmak istiyoruz. Konuya ilişkin gerekli izinler konusunda süreci takip ediyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım