Giresun Haberleri

Karadenizliler Esenyurt’ta Fırtına Estirdiler

0

Esenyurt Karadeniz Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 5. Hamsi Festivali coşku ile gerçekleşti. KARDEF Genel Başkanı Abdurrahman Ada ve arkadaşları her zaman olduğu yine muhteşem bir organizasyon ile işin içinden yüz akı ile çıkmayı bildiler.

Gaziler Parkı Turgut Özal Stadyumunu pırıl pırıl bir havada binlerce Karadenizli ve Karadenizlerin dostu vatandaşlar tabiri caizse tıka basa etkinlik alanını doldurdular. Jandarma Genel Komutanlığı Mehter Takımı çaldığı ve söylediği marşlarla milli duyguları üst seviyeye çıkarmayı bildi. Başarılı bir organizasyona imza atan Abdurrahman Ada programın sloganı olan “Şimdi Kardeşlik Vakti” diyerek başladığı konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. KARDEF’in faaliyetlerini sıralarken gençlere müjde vermeyi de ihmal etmedi. Yeni dönemde spor kulübü kuracaklarını dile getirdi ve etkinliğe katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcilerine ve de vatandaşlara “hoş geldiniz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu büyük bir coşku ile karşılanırken “Esenyurt benim önemli bir ilçedir. Gaziosmanpaşa doğumluyum Gaziosmanpaşalıyım ama Esenyurt’ta bir müddet oturdum. Şimdi hemen yanı başımızda bulunan Başakşehir’de ikamet ediyorum. Ülkemizin belli başlı sorunları var. Onlardan biri de zehir tacirleri, bunlara aman vermeye niyetimiz yok. Hele bir başlarını kaldırsınlar, başları kopar, ayakları kırılır. Bu aziz milletin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok. Terörle mücadelede içte ve dışta devam ediyor. Elhamdülillah başarılara başarı katıyor güvenlik güçleri arkadaşlarımız. Değerli mesai arkadaşlarımıza üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ederim. Yoğun programlardan dolayı Karadeniz’e hamsi yemeye bile gidemiyoruz. Abdurrahman Ada başkan ve hemşerilerimiz bu özlemimizi yani hamsiyi ayağımıza getiriyorlar. Bize de yemek düşüyor, kendilerine teşekkür ederim” dedi.

CHP Milletvekili Engin Altay, birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Vakit birlik vakti. Karadenizliler gittikleri her yerde birlik ve dirlik içindedirler.  Bugün de burada bunu görüyoruz. Ülkemizin bu zor günlerinde barışa kardeşliğe ve de birliğe ihtiyacımız var. Yaklaşan Ramazan Ayını şimdiden tebrik ederim. Huzurlu bir şekilde geçirmenizi temenni ederim. Hamsi Festivalini gerçekleştiren federasyon başkamıza ve destek olan dernek başkanlarımıza dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt protokole ve vatandaşlara hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında “Esenyurt özel ve önemli ilçe. Burada yaşayan yerli ve yabancılarla ciddi bir nüfusa sahip ve bu nüfus yoğunluğunu içerisinde Karadenizlerin önemli bir potansiyeli var. Birlik, beraberlik ve kardeşlik çok önemli. Birbirimizi ötekileştirmeden yanlış yönlendirmeden, huzur ve mutluluk içerinde yaşamamız gerekiyor. Bilerek veya bilmeyerek bunu yapıyorsak bundan vaz geçmemiz gerek. Bilemiyorum belki ben de sizleri yanlış yönlendirmiş olabilirim. Zaman zaman kendime böyle bir soru sorup değerlendirme yapmıyor değilim. Bu etkinliği gerçekleştiren Federasyon Başkanı Abdurrahman Ada ve yönetim kurulu arkadaşlarını tebrik ediyorum, tüm ekibim adına kendilerine teşekkür ederim. Burada müjdesini vereyim ilçemizde festivaller devam edecek. Esenyurt bir festival ilçesi olacak, olmaya devam edecek” dedi.

Program Mavi Karadeniz TV’den canlı yayınlandı. Sunuculuğunu Musa Ada yaptı. Festivale, ulusal ve yerel basının ilgisi oldukça yoğundu. Etkinliğe İstanbul milletvekilleri Emine Gülizar Emecan, Şamil Ayrım, Beşiktaş Belediyesi meclis üyesi Av. Devrim Alparslan, Sarıyerli Giresunlular Derneği Başkan Vekili Mustafa Civek, ilçede bulunan siyasi parti başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile binlerce vatandaş katılım sağladı.

Haber: Aydın Kömürcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım