Giresun Haberleri

Katliamlarına Devam Eden Terörist İsrail’i Lanetliyoruz

0

Öz Sağlık İş Sendikası Giresun İl Başkanı Hamza Türkmen yaptığı yazılı açıklama ile Filistin’de zulümlerine devam eden İsrail devletini kınayarak “Türkiye anlaşmalardan çekilmeli, Filistin halkına en güçlü desteği vermelidir” dedi.

Türkmen devamla “Mescid-i Aksa’ya ve  Müslümanlara yönelik saldırılarını sürdüren işgalci İsrail, Gazze’ye bomba yağdırarak yine çocukları ve masumları hedef almıştır. Tüm dünyanın gözü önünde Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır. Kudüs sadece Filistin ve Mescid-i Aksa civarında yaşayan Müslümanların sorunu değil, tüm dünya Müslümanlarının, ümmetin ortak sorunudur. Uluslararası toplumun ayağa kalkması, Müslüman Devletlerin, İsrail’in en büyük hamisi olan ABD üzerinde baskı hissettirmesi gerekmektedir.

Türkiye Filistin halkına bugüne kadar vermiş olduğu desteği,  askeri ve siyasi kararlarla desteklemeli, halen yürürlükte olan tüm anlaşmalardan çekilmeli, ABD tarafından İsrail’in güvenliğini sağlamak amaçlı kullanıldığı bilinen Kürecik Hava Radar Üssü’nü kapatmalıdır.

Kudüs’ün Onuru Tüm Dünya Müslümanlarının Onurudur.
Gazzeli masum çocukların kanını döken, Mescid-i Aksa  çevresini ateşe vererek karşısında dans eden ırkçı Yahudi zorbalara Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın ve o kutsal mekânları savunan bir avuç Filistinli Müslümanın yalnız olmadığı, sahipsiz olmadığı gösterilmelidir.

Tüm dünya  bu zulmü  görmese de, sırt çevirse de Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bugün de  eli kanlı terörist İsrail’e karşı Kudüs’e, Gazze’ye destek olmaya devam edecektir. Zulüm sona erinceye kadar, o topraklarda Filistin halkı tamamen özgür oluncaya kadar mücadelemiz devam edecektir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım