Giresun Haberleri

Kenan Tatlı, Çaldağ Sahipsiz Değil…

0

Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Çaldağ’da yapılması planlanan afet konutlarının ihalesinin iptal edilmesi ve bu konudaki gelişmeler hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Tatlı açıklamasında “Batlama Çaldağ bölgesinde 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel felaketinde mağduriyet yaşayan ailelerin konut ve iş yeri ihtiyaçlarının yapılması için Toplu Konut İdaresi tarafından 25 Kasım 2021 tarihinde yapılan ihale, geçerli tekliflerin yaklaşık maliyetin üzerinde olması nedeniyle iptal edilmiştir. Bu bilgi şahsıma ulaşır ulaşmaz İl Genel Meclis Başkanımız Ahmet Şahin ile birlikte hemen Ankara’ya giderek, Giresun Milletvekillerimiz Sayın Cemal Öztürk, Sayın Kadir Aydın, Sayın Sabri Öztürk’le beraber İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’la görüşme sağladık.  Durumu kendilerine arz ettik. Yaptığımız görüşme neticesinde, iptal edilen ihalenin günün şartlarına göre güncellenerek derhal ihaleye çıkarılması kararlaştırıldı.

Devletimiz tarafından yapılan işlerde yoğunluğa bağlı olarak gecikmeler yaşanabilmektedir. Lakin gecikmeli de olsa Devletimiz, Hükümetimiz vermiş olduğu sözü mutlaka yerine getirmektedir. Merkez Çaldağ köyümüzde yaşanan sel felaketinde mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu 24 konut ve 19 iş yeri de yapılıp, sahiplerine teslim edilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bazı kesimlerce Batlama vadisi öksüz gibi, Çaldağ sahipsiz gibi söylemlerine de katılmıyoruz.  Yaşanan doğal afetlere, siyaset bulaştırmak, bundan nemalanmak isteyenlerinde vicdanını ve akıl bilincini sorgulaması gerektiğini düşünüyorum.

Sizlerin de bildiği gibi son zamanlarda ülke olarak, doğal afetlerle büyük bir mücadele içeresindeyiz. Ülke coğrafyamızın her tarafına sahip çıkıldığı gibi Batlama Çaldağ bölgesinin de sahipleri bizleriz.

Son olarak belirtmek isterim ki; Milletvekillerimiz, İl Genel Meclis Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımızla birlikte bölgenin bütün ihtiyaçlarının takipçisiyiz. Bu uğurda bütün çalışmaları ve yatırımları gece gündüz demeden takip ettiğimizi tüm kamuoyunun bilgilerine sunarım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım