Giresun Haberleri

Kenan Tatlı Milletvekilliği İçin Görevinden Ayrıldı

0

4 yıldır Ak Parti Giresun İl Başkanlığı yapan Kenan Tatlı, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Gerekli temasları yaptıktan sonra gönül rahatlığı ile istifa ettiğini söyleyen Tatlı arkadaşlarından ve partililerden helallik istedi.

Tatlı yaptığı yazılı açıklamada “21 yıl önce AK Parti Giresun Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığım siyasi kariyerime, sırasıyla; 2003-2004 yılları arasında yönetim kurulu kararıyla il başkanlığı görevine getirildim. 2013-2018 yılları arasında Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yaptım. 3 Aralık 2018 tarihinde vekâleten atandığım Ak Parti Giresun İl Başkanlığı görevine 8 Şubat 2021 tarihinde yapılan Ak Parti Giresun 7. Olağan İl Kongresiyle seçilmiş başkan olarak devam ettim.

Bugün itibariyle yaklaşık 4 yıldır büyük bir onur ve gururla sürdürdüğüm Ak Parti Giresun İl Başkanlığı görevimden, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın uygun görmesi ile milletvekilliği aday adaylığı için ayrılmış bulunmaktayım.

Bu süre zarfında bu görevi yapmama imkân sağlayan başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımıza, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e, Karadeniz Bölge Sorumlumuz Sayın Muhammed Avcı’ya ve Sayın Yahya Çelik’e, şükranlarımı sunuyorum.

Bu süreçte birlikte çalıştığım Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli bakanımıza, milletvekillerime, ana kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları teşkilatıma, ilçe başkanlarıma, belediye başkanlarıma, belde başkanlarıma, mahalle ve köy başkan ve yönetimlerine, İl Genel Meclis Başkan ve üyelerime, Belediye Meclis üyelerime, en zor süreçlerde dahi bizleri yalnız bırakmayan davamızın isimsiz kahramanlarına, parti üyelerimize ve her süreçte yanımda duran başta eşim olmak üzere tüm aile fertlerime sonsuz teşekkür ediyorum. Allah her birinizden razı olsun. Ebediyete intikal etmiş dava kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

Bugüne kadar nasıl bu davanın bir neferi olarak hizmet ettiysem, bundan sonra da aynı bilinç, kararlılık ve azimle Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu için, hizmetin diğer bir kulvarında mücadele etmek için büyük bir şevk ve azimle çalışmaya devam edeceğim.

Bu vesileyle, Allah çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin. Haklarınızı helal edin. Eğer benim bir hakkım varsa ben de helal ediyorum. 2023 seçiminin ülkemiz, ilimiz ve partimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım