Giresun Haberleri

Kent Konseyi Başkanı Herkesi Aşı Olmaya Çağırdı

0

Sağlık Bakanlığı’nca 15 yaş üstündekiler ile kronik hastalığı bulunan 12 yaş üstündekilere Covid-19 aşı hakkı tanımlanmasının ardından Giresun Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel yaptığı açıklamada, sürecin başından itibaren aşı hakkı sahibi olan herkese aşı olmaları konusunda çağrıda bulunduklarını ifade etti.

Gürel kentteki aşılama çalışmalarını yakinen takip ettiklerini; gün itibari ile toplam yapılan aşı sayısının 1.Doz Aşı Uygulanan kişi sayısının 293.486 ve 2. Doz Aşı Uygulanan kişi sayısının 255.331 toplamda 631.735 aşı uygulandığını dile getirirken 3.Doz aşı uygulamalarının başlandığı günümüzde bu sayıları yeterli kabul etmediklerini belirtti

Kendisinin, aşılarının tanımlandığı gün aşı olduğunu belirten Gürel, sosyal kısıtlamalara gerek duyulmasın, ekonomimiz yeniden canlansın istiyoruz. Öğrencilerimiz okullara gitsin ve en önemlisi yeni can kayıplarımızın yaşanmamasını istiyoruz.

Mutlaka her bireyin aşı olmasını önemsiyoruz. Okulların açılmasına yaklaşık 10-15 günlük bir süre kaldı. Bu süre içinde mutlaka gençleri aşılarını olmaya davet ediyoruz. Çünkü özellikle genç nüfus, en hareketli olan nüfusumuz. Dolayısıyla teması, insanlarla iletişimi en çok olan yaş grubu, genç yaş grubu. Bu manada onların daha fazla aşıya rağbet etmelerini bekliyoruz. Sağlıklı ve kesintisiz bir eğitim öğretim için gençlerin desteğinin önemli olduğunu düşünüyoruz.

Aşı sizi normal koşullarda COVID-19’a yakalanmaktan koruyacak olsa da, maske takmak, sosyal mesafe kurallarına uymak ve düzenli olarak ellerimizi yıkamak genel hijyen kurallarına dikkat etmek gibi koruyucu önlemleri almaya devam edilmesi gerektiğini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım