Giresun Haberleri

Koronavirüste Tedbiri Elden Bırakmıyoruz

0

Giresun Belediyesi koronavirüs (COVID 19) salgınına karşı önlem amaçlı dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü dezenfekte ekibi tarafından, şehir genelinde açık ve kapalı alanlarda düzenli periyotlarla dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Sokaklar, parklar ve halkın ortak kullanım alanları başta olmak üzere, hastaneler, aile sağlık merkezleri, eczaneler, tıbbi malzeme satan yerler, belediye hizmet binaları, kamu kurumları, çeşitli kurum ve kuruluşlar, pazar yerleri, muhtarlık binaları, ibadethaneler ile talep gelen her yerde dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştiriliyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, tüm dünyanın çaresiz kaldığı bu salgın döneminde maske kullanımı, mesafe ile temizlik ve hijyen kurallarının hastalıktan korunmada en etkili yöntemler olduğuna vurgu yaparak: “Covit 19 vakalarında hemşerilerimiz ister istemez tedirginlik yaşıyor. Onların hem sağlıklarını korumak, hem kaygılarını bir nebze olsun giderebilmek için dezenfekte çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz.  Giresun Belediyesi olarak, bu konuda hassas olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Halkımızın sağlığı bizim için çok önemli.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım