Giresun Haberleri

Küçükgeriş Köyü Gençlerinden Eğitime Tablet Desteği

0

Sosyal Medya üzerinden kurulan Keşap Küçükgeriş Köyü Sosyal Yardımlaşma Grubu yapmış oldukları faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim görmek zorunda kalan köylerinde eğitim gören ilkokul öğrencilerine Tablet desteğinde bulunan Dup28 Grubu yapmış olduğu davranış ile takipçilerinin beğenisini topladı.

Birçok derneğin yapamadığını, sadece sosyal medya üzerinden kurmuş oldukları grup ile gerçekleştiren Dup28 grubu köylerinde bulunan okulda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerin listesini okul müdüründen teslim alarak onlara tablet desteğinde bulundular.

Çoğunluğunu gurbette yaşayan Küçükgeriş Köylülerinin oluşturduğu Dup28 grubu, 20 adet tabletin yanında deri kılıfı ve ekran koruyucuyu okul müdürü aracılığı ile öğrencilere teslim ettiler. Yapılan kampanyada tüm detaylar tek tek incelenerek alınan tabletler kırılmaya karşıda sigorta yaptırıldı.

Sosyal medya üzerinden yapmış oldukları açıklamada kampanyada emeği geçen hayırsever vatandaşlara teşekkür eden Dup28 grubu; “Yapmış olduğumuz faaliyetler ilk değil son da olmayacak. Elimizden geldiğinde köyümüz ile irtibat halinde olup, oranın ihtiyaçlarını el birliği ile tamamlayacağız” dediler.

Erdal Avcı / Bursa Giresun Havadis

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım