Giresun Haberleri

Ozan Arif Anma Töreni Yapılacak mı?

0

Aslen Alucralı olan iki yıl önce ebediyete intikal eden Ozan Arif’in ölüm yıldönümü münasebetiyle hazırlanan anma programı Samsun’da bulunan anıt mezarında yapılacak.

Pandemi tedbirleri nedeni ile ailesi ve Samsun’da bulunan sevenleri tarafından düzenlenen anma programının 12 Şubat 2020 Cuma günü kılınacak olan Cuma Namazı sonrasında başlayacağı açıklandı.

Ozan Arif Anıt Mezarında okunacak Kur-an’ı Kerim ve anma töreninin sosyal medya üzerinden canlı yayınlanacağı bildirildi.

Haber: Yavuz Kayacık

Ozan Arif Kimdir

Asıl ismi Arif Şirin olan Ozan Arif, 10 Haziran 1949’da Samsun’un Terme ilçesinde doğdu. Babası, Giresun’un Alucra ilçesine bağlı şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu köyünden, annesi ise şimdiki ismi ile Demirözü eski adı ile Eşgüne köyündendir. Babası, Muharrem Çavuş’un (Muharrem Şirin) oğlu Mehmet Bey, annesi Fatma Hanım da, yine komşu köy Demirözü’nden aynı şekilde sevilen Gençağa Eşgünoğlu’nun kızıdır.

İlk ve ortaokulu Samsun’da bitirdikten sonra, hayli kalabalık olan ailesine kısa zamanda maddi yardım yapabilmek düşüncesiyle öğretmen okuluna başladı. 1969-1970 döneminde Ordu İli, Perşembe Erkek Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Okul süresi boyunca kışları okuyup, yazları rençberlik yapan bir öğrenci idi. İlk göreve başladığı okul, ailesinin bulunduğu Samsun’da Karaoyumca köyündeki ilkokuldur. Bir yıllık stajyerlik süresinden sonra, yine Samsun’da Devgeriş köyüne tayin oldu. 1972 yılında yine aynı köyde stajyerlik yapmakta olan ve ona ömrü boyunca en büyük desteği veren; Süheylâ Hanım’la evlendi. Tek çocukları olan Mehmet Alp, 1973 yılında Samsun’da dünyaya geldi. Devgeriş köyünde beş yılı öğretmenlik, dört yılı ise okul müdürlüğü olmak üzere, toplam dokuz yıl T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kamu hizmeti vermiştir.

13 Şubat 2019’da gırtlak kanseri tedavisi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde saat 04.50’de 69 yaşında öldü. Cenazesi, Samsun’da Kıranköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım