Giresun Haberleri

Milletvekili Cemal Öztürk’ten Yaylacılara Müjde

0

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk yaptığı yazılı açıklamada, yaylalardaki toplu elektrik aboneliğinin artık bireysel aboneliğe dönüştürebileceğini müjdeledi.

Karadenizli yaylacıların beklentilerini karşılayan düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Öztürk; ‘Yaylalarda toplu elektrik aboneliğiyle ilgili vatandaşlarımızın problemleri vardı. Toplu abonelik olduğu zaman yüklü elektrik faturası gelmekteydi. Vatandaşlarımız bu durumdan rahatsız oluyordu. Toplu elektrik aboneliğinin bireysel aboneliğe dönüştürülmesi konusunda bir düzenleme yapılması gerekiyordu. Bu konuyla ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde bölge milletvekilleri olarak girişimlerde bulunduk. Girişimlerimiz neticesinde, yaylalarımızda imar barışıyla beraber mevcut yapı stokuna yapı kayıt belgesi alan vatandaşlarımız artık yaylalardaki toplu elektrik aboneliğini bireysel aboneliğe dönüştürebilecek. Kırsalda vatandaşlarımızın çözülmesini istediği en önemli sorunlardan biri bu konuydu. Yaylacılarımızın büyük bir problemini bölge milletvekillerimizle birlikte çözme iradesi gösterdik. Bölge insanımıza hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım