Giresun Haberleri

Musa Askan Yamak’ın Yeni Hedefi Dünya Şampiyonluğu

0

Aslen Alucra ilçemizin Karabörk köyünden olan Asya -Avrupa Şampiyonu Musa Askan Yamak 12 galibiyet alırsa Dünya Şampiyonu olacak. 2019 yılı yarı ağır sıklet boks dalında WBF ve GBU kemeri kazanıp Avrupa-Asya şampiyonu olan Musa Askan Yamak, dünya şampiyonluğuna giden yolda önemli bir maça çıkıyor. Şimdiye kadar profesyonel olarak 6 galibiyeti bulunan ve hiç yenilgi yüzü görmeyen 37 yaşındaki ünlü boksörümüz, 24 Nisan günü Augsburg’ta Bosnalı rakibi Zdravko Zivkovic ile karşılaşacak.

Dünya altın kemer maçına çıkabilmek için toplam 12 galibiyete ihtiyaç duyan Musa Askan Yamak, rakibini yendiği takdirde önemli bir kademeyi aşmış olacak. 2021 yılında 4 maç daha yapacak olan Yamak, 2022 yılında planlanan Dünya Yarı Ağır Siklet Şampiyonluğu için ringe çıkacak.

79 kiloda dövüşen Yamak, boksa 12 yaşında Almanya’da başladı. Aslen Giresun Alucra Karabörk köyünden olan Yamak Münih’te doğdu, uzun süre amatör olarak Almanya’da ringlere çıktı. 2017 yılında profesyonelliğe adım atıktan sonra da tüm maçlarını kazanan Yamak, çalışmalarını iki senedir Türkiye’de yürütüyor. Türkiye’de profesyonel boks federasyonu olmadığından Almanya profesyonel boks federasyonuna bağlı olarak ringlere çıkıyor.

24 Nisan Augsburg maçı için iki hafta önce Almanya’ya gelen Musa Askan Yamak, Münih’te sıkı bir hazırlık içine girdi. Hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirten Yamak, aradaki tüm maçları kazanabilmek için durmadan çalıştığını söyledi. Karabörk Köyü Derneği Gençlik Kolları yayınladığı mesajda şampiyonumuzu tebrik edip, başarılarının devamını diledi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım