Giresun Haberleri

Necati Tığlı, Giresun’da Ziyaretlerine Devam Ediyor

0

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun’da ziyaretlerine devam ediyor. Tığlı, bu kapsamda FKB Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ı ziyaret etti. FKB Yönetim Kurulu üyeleri ve Giresun Belediye Meclis üyesi Fuat Köse’nin de yer aldığı ziyaret gayet samimi bir şekilde gerçekleşti.

FKB’nin çalışmaları hakkında bilgiler veren yönetim kurulu başkanı Lütfi Bayraktar, birliğin zorlu süreçlerden geçtiğini belirterek, bütün çevrelerin FKB’ye destek olması gerektiğini ifade etti. CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı da FKB’nin bir marka değeri olduğunu dile getirerek, devlet adına fındık alımının FKB eliyle yapılması gerektiğini söyledi.

Milletvekili olduğu günden beri Fiskobirlik’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Tığlı, fındık konusunun tüm paydaşları ile iyi niyet çerçevesinde diyaloğa her zaman hazır olduklarını dile getirdi.
Devlet tarafından müdahale alımı ile görevlendirilen TMO’nun şu ana kadar alım politikası hakkında bilgi vermemesinin piyasada bir belirsizliğe yol açtığına, TMO’nun geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kota uygulaması yapması halinde, üreticinin serbest piyasanın insafına bırakılacağına dikkat çeken Tığlı, bu yüzden her zaman söyledikleri gibi, fındık alımının işin ehli olan FKB tarafından yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Tığlı, Fiskobirlik’in daha güçlü bir şekilde piyasada yer alması noktasında görüş ortaya koyan her kesimle birlikte işbirliği içerisinde olmaya hazır olduklarını vurgulayarak, “Keşke TMO yerine Fiskobirlik üzerinden bir alım metodu uygulanabilmiş olsaydı. Şu anda TMO‘nun alım politikasındaki belirsizlik üreticimizi kaygılandırıyor. Ne zaman, hangi merkezlerde, ne kadar personelle, ne miktarda kota üzerinden alım yapılacağı belirsizliğini sürdürüyor. Fiskobirlik üzerinden yapılacak destekleme alımı daha pratik bir süreç içerisinde gerçekleşebilirdi.  Üreticimiz yaşanan pandemi süreci ve artan ekonomik zorluklar karşısında ürününün tamamını ya da en azından bir kısmını satmak zorunda dolayısıyla TMO hızlı bir şekilde piyasadaki yerini almalıdır” diye konuştu.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, bütün fındık üreticilerini Fiskobirlik’e ortak olmaya ve fındığını bağlı bulundukları kooperatiflere vermeye davet ederek, böylelikle birliğin, dolayısıyla da üreticinin güçleneceğini dile getirdi. Fiskobirlik’in yeni başlattığı “yeni ortak” kampanyasına da sonuna kadar destek olacağını dile getiren Tığlı, tüm fındık üreticilerinin Fiskobirlik’e sahip çıkması gerektiğini belirterek, kendilerinin de her zaman Fiskobirlik’in yanında olduklarını söyledi.

FKB’nin devlet tarafından müdahale alımı yapar hale gelmesi için üreticinin birliğine sahip çıkmasının çok önemli olduğunu ifade eden Tığlı, CHP olarak her zaman FKB’nin yanında olduklarını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım