Giresun Haberleri

Örnek Muhtar Cami Etrafını Gül Bahçesine Çevirdi

0

Bulancak İlçesi Yalıköy Muhtarı İsa Kırbaş, Yalıköy Camii etrafını güzel bir peyzaj çalışması ile çiçek bahçesine çevirdi. Muhtar Kırbaş, belediye fen işleri gibi çalışarak inanılmazı başardı. Cami ve etrafında bulunan alanda çalışma yaparak yüzlerce çeşit çiçek ve bitki ile bu alanı cennete çevirmeyi başardı.

Konuyla ilgili olarak camiyi ziyaret eden Yalçın Korkmaz isimli bir vatandaş “inanılmaz bir çalışma, güzel ahlakını çiçeklerle birleştiren bir muhtar kendisini yakın zamanda tanımak sohbet etmek istediğim bir Muhtar. Muhtar İsa Kırbaş, yahu muhtar, bu ne güzellik bu ne örnek muhtarlık be muhtar! Bahsettiğim yer Giresun sahilde bir köy köyün adı Yalıköy Giresun’a çok yakın. Bu köyün cami avlusu, avlu dış ve iç duvarı, bahçesi, giriş kapısı, iç ve dış mekânı envai çeşit yüzlerce çiçeklerle bir cennet bahçesini andırıyor. Cami avlusunda muhtarlık binası ve alt katında on bin kitabı olan kütüphane. Kütüphane içinde okuma salonu.  Bu ne güzel hizmet, hepsinin emektarı mimarı ve bakımcısı muhtar. Sevgili Muhtar İsa Kırbaş bu güzellikleri örnek olacak şekilde meydana getirmişsin. Sana ancak çok saygı duymak tebrik etmek gerekir. Saygılar sana Yalıköy Köyü Muhtarı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım