Giresun Haberleri

Pandemi Yeniden Hortluyor mu?

0

En son iki ay önce 12 binli seviyelerde bulunan günlük vaka sayısına son günlerde ulaşıldı ve pandemide dördüncü dalga korkusu tüm yurdu sardı. İller bazında bakıldığında ise ilginç bir durum gözler önüne seriliyor. Aşılamanın az olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde hasta yoğunluğu göze çarpıyor. Bu illerden özellikle Siirt’te yüzbinde 472 gibi astronomik bir rakam dikkat çekiyor. Bunu Ağrı 189, Bitlis 122, Van 121 ve Diyarbakır ise 118 olarak görülürken ilk onda Kırıkkale ve Giresun harici hepsinin bu bölge illerinden oluşuyor.

Açıklanan vaka sayısı bilgilerine göre 221.643 test sonucunda 12.381 kişinin pozitif olduğu görülürken 58 kişinin de vefat ettiği açıklandı. 5.383 kişinin iyileştiği açıklandığı ve hasta sayılarının henüz korkutucu boyutta olmadığı belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Bugünkü vaka sayısı 12.381. Yeni vaka sayıları, bildiğimiz gibi ortalama 1 hafta önceki temaslardan kaynaklanıyor. Bu demektir ki, yakın günlerde, halen salgın şartlarında yaşadığımızı, bugünkü sonuca yol açacak düzeyde unuttuk. Aşı ve tedbirle yeniden mücadeleye dönelim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım