Giresun Haberleri

Ramazan Bereket Yetim Emanet…

0

Yetim Vakfı, 2021 Ramazan çalışmalarına “Ramazan Bereket Yetim Emanet” sloganıyla başladı. Yetim Vakfı, Ramazan ayı boyunca hayırseverlerin desteklerini yetimlere ulaştıracak.

Yetim Vakfı kurulduğu günden bu yana Türkiye’de ve dünyanın pek çok bölgesinde yetimlere yönelik eğitim ve psikososyal yardım çalışmalarını sürdürüyor. On bir ayın sultanı Ramazan ayı yaklaşırken “Ramazan Bereket Yetim Emanet” sloganıyla yola çıkan Yetim Vakfı, bu yıl da birçok bölgede yetimlerin iftar sofralarına misafir olacak.

“Yetimlerin Kalplerine Dokunacağız”

Ramazan çalışmaları hakkında açıklama yapan Yetim Vakfı Başkanı Murat Yılmaz, bağışçıların destekleriyle yetimlerin kalplerine dokumak ve yüzlerinde tebessüm oluşturmak için yola çıktıklarını söyledi. Yılmaz, “Ramazan ayı boyunca yetimlerle iftar ve sahur sofralarında buluşmak için harekete geçtik. Yetim ailelerimize kumanya, zekât ve fitre desteği sağlayacağız. Yetim sponsorluk projelerimiz kapsamında da bağışçılarımızın destekleriyle yetimlerimizin eğitim, sağlık, barınma gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

“Yetimler Mafyalar ve Misyonerlerin Hedefinde”

Dünyada verileri alınamayan ülkeler de dâhil edildiğinde yaklaşık 400 milyon yetim çocuk bulunduğu tahmin ediliyor. Bu çocuklar, organ ve fuhuş mafyaları ile dilenci şebekelerinin eline düşme tehlikesi yaşıyor. Kimi zaman da misyonerlerin hedefi haline geliyor.

Dünyada her gün 10 bine yakın çocuk yetim kalıyor. Her gün 22 bin çocuk açlık ve yoksulluktan dolayı hayatını kaybediyor. Zekâtlarınızı, fitrelerinizi, sadakalarınızı ve kumanyalarınızı Yetim Vakfı’na bağışlayarak, Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde zor şartlar altında mücadele veren yetim ailelere destek olabilirsiniz.

Ayda 150₺ ile bir çocuğun eğitim, sağlık, gıda ve giyimine destek olabilirsiniz. Bir yetime sponsor olmak için http://yetimvakfi.org.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım