Giresun Haberleri

Rektör Yılmaz Can; Acımız, Üzüntümüz Büyüktür

0

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can Giresun’da yaşanan sel felaketi nedeniyle taziye mesajı yayınladı. Can, yayınladığı mesajında “22 Ağustos Cumartesi günü yağan yoğun yağmur sebebiyle, başta Dereli, Doğankent ve Yağlıdere olmak üzere, ilimizin Görele, Tirebolu ve Espiye ilçelerinde ve köylerimizde büyük bir sel felaketi yaşanmıştır. Sel ve taşkınların tetiklediği heyelan nedeniyle de, afetin boyutları ürkütücü bir seviyeye ulaşmış ve maalesef can kayıplarımız olmuştur.  Can kayıpları arasında, bölgede arama-kurtarma çalışmalarına katılan Mehmetçiklerimizin de bulunması yaramızı daha da derinleştirmiştir.

Siz kıymetli hemşerilerime ve ilimize büyük geçmiş olsun… Yüreğimiz mağdur olan vatandaşlarımızın yüreği ile birlikte sızlıyor… Acımız, üzüntümüz büyüktür. Hayatını kaybeden askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Yaşanan bu büyük afette, halen “kayıp” olarak aranan Mehmetçiklerimizin ve vatandaşlarımızın sağ salim bulunmalarını yürekten temenni ediyorum.

Devletimiz maddi kayıpları telafi edecek, vatandaşlarımızı bu zor günlerinde yalnız bırakmayacaktır. Her zorlukta olduğu gibi, bu felaketin yaralarını da el ele vererek, gönül birliği içinde saracağımıza yürekten inanıyorum. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılara da tekrar acil şifalar temenni ediyorum.

Giresun Üniversitesi olarak, vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu, üzüntülerini paylaştığımızı, imkânlarımız nispetinde yardıma koşacağımızı ifade ediyor, tüm kamuoyuna saygılar sunuyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım