Giresun Haberleri

Saadet Partisi, Kümbet Sahipsiz mi?

0

Saadet Partisi İl Başkanı Abdulkadir Bektaş, yaz sezonunun başlaması ile birlikte yayla turizminin canlandığını belirterek, en gözde yaylalarımızdan olan Kümbet’in yıllardır sahipsiz olmasına isyan etti.

Abdulkadir Bektaş; “Bir türlü bitmeyen tuvalet, temizlik ve trafik sorunu insanlarımızı canından bezdirmektedir. Dışarıdan gelen misafirlerimiz bu sahipsizliğe hayret etmektedir. Dünya üzerindeki herhangi bir turizm merkezinden daha güzel olan Kümbet Yaylası ve özellikle Aymaç Mevkiindeki kangren olan sorunlar yetkililer tarafından göz ardı edilmektedir.

Tüm yaz sezonu boyunca konuşulan şikâyetler, sezon bitince unutulmaktadır. Artık Giresunlular olarak bu duruma alıştığımız için, yollara yama yapılsa asfalt yapılmış gibi seviniyoruz, tuvaletin ismi geçse varmış gibi seviniyoruz, Kümbet’e 30 dakika değil de, 28 dakika da girsek seviniyoruz.

Komşu illerdeki yaylalar hak ettikleri değere ulaşmışken, bizim hala şose üzerinde bir yerlere gitme çabalarımız, tuvalet için misafirlerimize olan mahcubiyetimiz, sadece beklerken yaktığımız yakıtımız, siyasi iradenin umurunda olmuyor” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım