Giresun Haberleri

Saat Kulesi İçin Fazladan Ödeme Yapıldı mı?

0

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan yeni saat kulesinin yapımı hakkında bir takım iddiaları gündeme taşıdı.

Bektaş yaptığı açıklamada “Bir yılı aşkın sürede yapılan ve geçtiğimiz hafta açılan saat kulesinin yerel ve ulusal basında ve yine sosyal medya platformlarında gündem oluşturduğunu hep birlikte takip ettik.

Belediye yetkililerinin öncesinde ‘’sanatsal bir eser’’ diye betimlediği, etrafını kapatarak gizem kattıkları, kırmızı kurdelelerle açılışından sonra da ‘’çok yakıştı’’ diyerek kendilerini övdükleri yapı, tarafsız sosyal medya platformlarında hatta belediyenin kendi sosyal medya mecralarında bile görsel açıdan ciddi eleştirel yorumlar almıştır. Sanat tarihi açısından olmasa da Giresun Belediyesi’nin nasıl bir vizyonla yönetildiğini görme açısından tarihi bir anlam kazanmıştır. Yetkililerin “buluşma noktası’’ olacağını iddia ettiği kule vatandaşlarımızı eleştiri noktasında buluşturmuştur.

Elbette görsellik konusu göreceli bir kavramdır. Çoğunluk beğenmese de beğenenlere de saygı duyarak, görsellik hususunun da kamuoyunda yeterince tartışıldığını kabul ederek, beğeniyi vatandaşlara, sanat eseri niteliğini de uzmanlara bırakıp işin maliyetine geçelim. Önce farklı seramik alıp sonra vazgeçilerek yeşile çevrildiği, kullanılmayan seramik bedellerinin de ödendiği iddiasına bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.

Ayrıca üzerindeki çotanak figürlerinin defalarca değiştirilerek her birine ayrı ayrı bedel ödenmek suretiyle gereksiz maliyet ortaya çıkarıldığı ve üzerindeki saatlerin fahiş fiyatla temin edildiği iddialarına yanıt verilerek fazladan yapılan maliyetler konusunda kamuoyunu aydınlatmalıdır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım