Giresun Haberleri

Sanatçımıza Ödül ve Davet Çukurova’dan Geldi

0

Giresun ve Karadeniz’in güçlü sesi Türk Halk Müziği sanatçısı Ayşe Karaçam’a ödül ve davet geldi. Aslen Osmaniyeli olan Oskar Kristalin Sahibi Osman Duman 15 Giresun Günlerini ziyaret edip sanatçımız Ayşe Karaçam’a üzerinde kırmızı gül ve albayrağımız olan kristali Giresunluların huzurunda takdim etti.

Ödülü alan sanatçı Ayşe Karaçam “Bu ödülü ben hayranlarım, Karadeniz ve Giresun adına alıyorum. Bu ödül siz değerli hemşerilerimindir. Siz olmasanız bizim kıymetimiz olmaz” dedi. İş insani Osman Duman beye “hem ödül için hem de Çukurova ve Osmaniye ilimizde yapılacak olan iki festivale davet ettiği için sonsuz teşekkür ederim” diye konuştu.

İş insanı Osman Duman da Giresun’u ve Giresunluyu çok sevdiğini Karadenizli ve Giresunlu çok arkadaşı ve komşuları olduğu dile getirdi.15 Giresun Günlerinde olmaktan onur duyduğunu Giresunluların çok misafirperver olduğu söyledi. Ayrıca ödülün sanatçı Ayşe Karaçam’a çok yakıştığını belirtti.  “Çukurovalı olarak Osmaniye ilimizin kültür ödülü Giresun ilimizin kültür ve sanatına armağan olsun. İnşallah çalışmalarımız devam ediyor çotanak figürlü avize yapıyoruz” dedi.

Kristalin üzerindeki Albayrak ve kırmızı çiçek Türkiye Cumhuriyetinin çok kıymetli bir ülke olduğunu belirtiyor. Giresunluların Afyonkahisar’da bulunan şehitliğine de değinen Duman “Türk Milleti Şehitleriyle yaşar. Afyonkarahisar İscehisar Giresunlular Şehitliğinde metfun olan ecdada rahmet olsun” dedi. “Ayşe Karaçam kardeşimizi Çukurova ve Osmaniye’de yapılacak olan 2 festivale davet ediyorum” dedi.

Haber: Aydın Kömürcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım