Giresun Haberleri

Şenlikoğlu: “Giresun’u Şantiyeye Çevirdik”

0

Belediye Meclisinin oturumunda konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehri şantiyeye çevirdiklerini söyledi. Giresun için gece gündüz çalıştıklarını ve projelerin artarak devam ettiğini ifade eden Başkan Şenlikoğlu: “Plajlar bölgesi projemizin ilk etabı sürüyor. İkinci etabı ise Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından yapılacak. Sayın bakanımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında bu sözü aldık. Avrupa Birliği hibe 2 projesinin sözleşmesini imzaladık.

Millet bahçemizin yapım çalışmaları yüklenici firma tarafından başlatıldı. Uzuncakum mevkiindeki Su Ürünleri projesinin de yapım çalışmaları da yüklenici firma tarafından başlatıldı. Atatürk Lisesi önündeki öğrenci pansiyonunun yerine projelendirilen Kültür Merkezi için müteahhit firma şantiyesini kuruyor, pansiyonun yıkım işlemi tamamlandı. Fatih Caddesi ve Atatürk Lisesi çevresinde enerji hatları yer altına alınıyor. Bakanlık nezdinde yaptığımız görüşmeler sonrasında AKSA tarafından ilgili çalışma başlatıldı ve devam ediyor. Aksu’da Altın Mobilyadan başlayarak Etbaşoğlu köprüsüne kadar olan araç yolunu yenileyip modern hale getirmek için yüklenici firma şantiyesini kuruyor ve çalışmaya başlayacak. Liman sahasındaki Gümrük binası içerisinde yer alan fuaye alanı ve konferans salonunu kültür merkezi olarak aldık ve gerekli imzalar atılacak. Görüldüğü üzere şehrimizi şantiyeye çevirmiş durumdayız. Bıkmadan usanmadan Giresun’umuza hizmete devam edeceğiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım