Giresun Haberleri

Sisdağı’nda Hava Durumu…

0

Güvendiğim internet sitesinde anlık hava durumundan; Sisdağı’nda gelecek hafta hava nasıl olacak diye haber almak istedim. Baktım ki; Perşembe gecesi karla karışık yağmurlu, Cuma günü geceden saat on beşe kadar üç yıldızlı yoğun kar yağışlı olacağını gösteriyor.

Odundan sıkıntı olmasın diye bir paravan minibüs bulup içini kurumuş fındık dalları ile doldurdum. Bu arada bir de odun motoru ve benzin ayarladım.

Amacım en az 10, en fazla 40 cm yağması muhtemel taze kar yağışını canlı izlemek, guzine mi güldür güldür yakıp, üstünde çay demleyip; fırınında patates kızartmak. Veya Kürşat’a gidip 20 bardak çay içmek…

Salı günü öğleden sonra Sisdağı’na çıktım. Yanımda Mehmet Ödemiş hoca var.

Bu gün aynı hava sitesine girdim. Kar durumu ne halde baktım. Kar yağışı ufak bir değişiklikle güncelliğini koruyor. Şöyle ki, kar Perşembeyi Cumaya bağlayan gece yarısı başlayacak. En yoğun dört yıldızlı yağacak. Cuma günü önce üç yıldız, sonra iki yıldız, öğleye doğru bir yıldıza dönüşecek. Akşam olmadan hava açacak.

Bu haliyle ancak yerde iki üç santim kadar kar tutacak. Eğer yarına kadar değişmezse Sisdağı’na bir “pisevü” kar yağacak.

Hım mm. Şu an havayı merak ediyorsanız. Hava hafif bulutlu, kıbleli Temmuz sıcağı var. Usuldendir diye guzineyi yaktık. Üstünde “makanna” haşlamak için.

İyi akşamlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım