Giresun Haberleri

Sivil Toplum Ödülleri 2023 Başvuru Çağrısı Yapıldı

0

İLKE Sivil Toplum Akademisi (STA), Sivil Toplum Ödülleri 2023 için başvuru almaya başladı. STA tarafından düzenlenen Sivil Toplum Zirvesi’nin önemli faaliyetlerinden biri olan Sivil Toplum Ödülleri, sivil toplum alanında yenilikçi ve özgün çalışma gerçekleştiren kişi ve kurumları teşvik etmek için veriliyor. Ödüller; sivil toplum çalışmalarında özgün, etki alanı yüksek ve sürdürülebilir çalışmaların ortaya konmasını ve alandaki yeni ve nitelikli çalışmaların teşvik edilmesini amaçlıyor.

Sivil Toplum Ödülleri üç temel başlık altında verilmektedir.

Gönüllülük Ödülü: Gönüllülük Ödülü ile sivil toplumda gönüllüğü teşvik etmek, toplumda etki alanı yüksek ve toplumsal fayda oluşturan çalışmalara dikkat çekmek hedeflenmiştir. Gönüllülük Ödülü, sadece şahıslara verilmektedir.

Öne Çıkan Faaliyet/Proje Ödülü: Öne Çıkan Faaliyet Ödülü ile sivil toplum kuruluşlarının belirlediği bir toplumsal olay ya da durum karşısında süreci tanımlayarak yaratıcı çözüm getirmesi ve etki alanını genişletecek işbirliği temelli çalışmalar ortaya koyması hedeflenmiştir. Öne Çıkan Faaliyet Ödülü, kurumlara verilmektedir.

Yenilikçi STK Ödülü: Hizmet alanında farklı uygulamalar sergileyen, bu anlamda istisnai katkılar sağlayan proje ve faaliyetler gerçekleştiren STK’lar hem çalışmalarının tanınırlığı hem de örneklik göstermesi adına ödüllendirilecektir. Yenilikçi STK Ödülü, kurumlara verilmektedir.

Son başvuru tarihinin 15 Aralık 2022 olarak açıklandığı yarışmanın sonuçların ilanı ve ödül takdiminin ise 11 Şubat 2023 günü yapılacağı açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım